امروز : جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۳,۳۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    92027

  • /
  • تاریخ :

    ۰۲ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مبارزه با نژادپرستی 1024x682 - روز جهانی مبارزه با نژادپرستیترکمن نیوز:  روز ۲۱ مارس هر سال از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی مبارزه با نژادپرستی نامگذاری شده است.

شعار امسال این روز، ” جوانان با نژادپرستی مبارزه می کنند” است.

به گفته سازمان ملل، هدف از این شعار، مشارکت دادن کابران اینترنت با استفاده از هشتگ مبارزه با نژادپرستی #FightRacism است که با هدف تقویت فرهنگ جهانی تسامح، تساوی، مبارزه با تبعیض و دعوت از همه برای مقابله با جهت گیری نژادی و مواضع متعصبانه انجام می شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد هم در پیامی ضمن گرامیداشت این روز گفت که در سال گذشته میلادی، مردم در سراسر کره زمین، در اعتراض به نژادپرستی به خیابان ها ریختند و به وجود نژادپرستی براساس واقعیت آن اعتراف کردند.

او تاکید کرد: نژادپرستی خطرناک است و در هر جایی، می تواند گسترش یابد. نژادپرستی، شر جهانی و با ریشه های عمیق است. نژادپرستی، نسل ها را در می نوردد و جوامع را آلوده می کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در برنامه این سازمان به مناسبت روز جهانی مبارزه با نژادپرستی هم گفت: امروز، رژیم حکومتی آپارتاید (جداسازی براساس نژاد) مُرد اما متاسفانه نژادپرستی در همه مناطق و در همه جوامع ادامه دارد.

این روز، در سالگرد تظاهرات ضد قوانین نژادپرستانه حکومت آپارتاید در آفریقای جنوبی درسال ۱۹۶۰ نامگذاری شده است. در این حادثه با شلیک پلیس به سمت معترضین، ۶۹ نفر کشته شدند.

درسال ۱۹۷۹ مجمع عمومی سازمان ملل متحد برنامه ای را تصویب کرد که براساس آن، فعالیت هایی در یک هفته برای مبارزه با نژادپرستی و تبعیض نژادی اجرا شود. این هفته از روز ۲۱ مارس هر سال شروع می شود.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده است که “همه اعضای بشریت، آزاده به دنیا می آیند و در کرامت و حقوق مساوی هستند و دارای قدرت مشارکت سازنده در توسعه جامعه خود خواهند بود. هر گونه مبنا و اساسی درباره برتری نژادی، به صورت علمی نادرست و به لحاظ اخلاقی، محکوم است. این موضوع همچنین ظلم اجتماعی و خطرناک است و باید آن را رد کرد./عصر ایران

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز