امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

اسبدوانی هفته یازدهم 300x197 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستان 98 برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز:  روز اول از هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستان ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 60 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز اول از هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (3 بهمن ماه ۱۳۹۸)، 74 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 4 اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند، کورس دوم برگزار نشد و 60 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) در دور اول نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 5) (3+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که  نورمحمد بهادر با اسب ملیله زودتر از خط پایان گذشت و آق اویلی بشگرد با اسب بیلیا و طاهر گوگ نژاد با اسب بیارامین به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

کورس دوم به علت هماهنگ بازنشدن درب دپار در موقع استارت لغو شد.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های نژاد تروبرد (Maiden) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که عبدالحلیم قبادی با اسب پرنس بوی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب امین محمدی با اسب جاناول و کمال دلیجه عطا با اسب بای بای بن کسب کردند.

(۱۵:۳۰) در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب مایا گزل موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب وست کول و پیمان قلر عطا با اسب فیمل لیدر به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۶:۰۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (2 ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب جنتلمن اولین نفر از خط پایان عبور کرد، جواد آچاک با اسب جهان تاج دوم شد، کمال دلیجه عطا با اسب بن تانیش مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۳۰) در دور ششم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 5) (3+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که نورمحمد بهادر با اسب نازقورام مقام اول این دور را کسب کرد، آرمین آق آتابای با اسب بتو2 و آق اویلی بشگرد با اسب آیدفل سرداری عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۲:۳۰) در دور هفتم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که  سراج الدین اندروا با اسب چیتا چلنج زودتر از خط پایان گذشت و امیر مختومی با اسب فلوریا عزیزی و کمال دلیجه عطا با اسب آرنکا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:

دور دوم: برگزار نشد

دور سوم:

دور چهارم: آلپار – کینگ فلاورز – دیدار

دور پنجم:

دور ششم:

دور هفتم:مگنوم

 

معرفی بهترین چابکسوار

نور محمد بهادر با دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱/۲۷۵/۷۵۰/۰۰۰ جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی همه ساله در گنبدکاووس در فصل بهار، پاییز و زمستان با حضور هزاران نفر از تماشاگران این ورزش مفرح و پرهیجان در مجموعه ورزشی بین المللی پایتخت سوارکاری ایران برگزار می‌شود.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز