امروز : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    117233

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:18 | ۲۹ دی ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

کورس چهارم 300x188 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویرترکمن نیوز: هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت ۶۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته یازدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (۲۹ دی ماه)، ۷۸ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۴ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۱۴ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس شامل پنج دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته دهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

کورس دوم 300x188 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و عبدالحلیم قبادی با اسب محک سعادت زودتر از خط پایان گذشت و صادق ایمری با اسب اسپارتاکوس ترکان و کیوان قلرعطا با اسب سردار سلیم به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد دوخون (2 تا 6 امتیاز ) (3ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب فرانچسکو سکوی اول را کسب کرد و کیوان قلرعطا با اسب ریو نرمین در جایگاه دوم قرار گرفت و محمد خوجملی  با اسب آی دل سوم شد.

کورس ششم 300x188 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

اسبهای  نژاد دوخون (مبتدی و نبرده ) (3 ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که صادق ایمری  با اسب ستاره تیپ ، یونس اورکلی  با اسب مرکل  و عبدالحلیم قبادی با اسب دل نشین به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد دوخون (مبتدی و نبرده ) (4+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که عرفان طعنه با اسب شمشیر پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، قربان محمد اودک با اسب آپولو  مقام دوم را از آن خود ساخت و محمد خوجملی با اسب کازوما به جایگاه سومی اکتفا کرد.

مانژ 300x188 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب بلاچو اول شد، مبین کم با اسب کاراجا و محمد خوجملی با اسب بل فوکوس به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسبهای  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که عبدالحلیم قبادی با اسب مکس ، امین محمدی با اسب زستا و عرفان طعنه با اسب ری مون به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

Asbdavani Gonbad 7 300x188 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

دور پایانی مسابقات امروز در دور هفتم میان اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده ) (3ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که صادق ایمری با اسب آیشاد حیدر مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمانی با اسب گالان قهرمان شد وبهرام بینایی با اسب جواهر شاد معظمی جایگاه سوم را کسب کرد.

Asbdavani Gonbad 5 300x188 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

چابکسوار برتر:

عبدالحلیم قبادی با کسب سه قهرمانی و یک مقام سومی به نوعی در مسابقات امروز هت تریک کرد و به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته یازدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ رامیس فرنودیان- کیسان معتمدی
دور دوم؛ پروفسور – مروه نور
دور سوم؛ ایل شن – کلاسیک کروم – ماه ساناز
دور چهارم؛
دور پنجم؛ ساحلی – سوپر ماریو – پیکوهاس – بلاچو – سکرین
دور ششم؛
دور هفتم؛ طغرل صوفیان – ماهرخ هاشمی

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۴ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته یازدهم نیز فردا جمعه 30 دی ماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز