امروز : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89692

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:09 | ۱۶ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

photo ۲۰۲۱ ۰۲ ۰۴ ۱۶ ۴۳ ۵۰ 300x200 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز اول از هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۵۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز اول هفته یازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز پنجشنبه (۱۶ بهمن ماه)، ۵۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شدند و ۵۰ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۴۵۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +۳ ساله ،کلاس۶، ترکمن، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب بچه سیناخ زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب یاشار ۳ و عبدالحلیم قبادی با اسب یادگار جاهد به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که نیما اونق با اسب آی سلطان و محمد امین توماج با اسب الی شیبا و آرمین آق آتابای نفر سوم با اسب صدر جهان سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله نژاد تروبرد maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب سارگان ، آق اویلی بشگرد با اسب گل آقا و کمال صالح پور با اسب یونیک بوی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

photo ۲۰۲۱ ۰۲ ۰۴ ۱۶ ۴۴ ۲۴ 300x200 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون ـ برنده به مسافت ۱۴۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که سراج الدین اندروا با اسب سودیف، نیما اونق با اسب تک ستاره و محمد امین توماج با اسب داز قره بولاغ مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۴ ساله نژاد تروبرد کلاس ۴ به مسافت ۱۴۵۰ متر وارد دپار شدند که آرمین آق آتابای با اسب امیر خان۲ زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، عبدالحلیم قبادی با اسب هج دیت دوم و بنیامین جرجانی با اسب آدرینا۲ نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون کلاس۶ به مسافت ۱۴۵۰ متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب آدر اول شد، نادر صالح پور با اسب سراب سو و کمال دلیجه عطا با اسب دلنوا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

photo 2021 02 04 17 02 52 300x200 - روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسچابکسوار برتر:

بنیامین جرجانی با دو قهرمانی، یک مقام سومی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:

دور دوم:

دور سوم:گلدن مرهی- پروش

دور چهارم:

دور پنجم:لاو هج

دور ششم:سوگلی

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۳۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز اول هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز