امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

TN 3 24 300x223 - روز اول هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکسترکمن نیوز: روز اول هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 54 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته چهارم رقابت‌های کورس پاییز گنبدکاووس روز پنجشنبه (10 آذر ماه)، 57 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 3 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 54 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور 1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که یونس اورکلی با اسب صحراگل زودتر از خط پایان گذشت و کمال دالی جه عطا با اسب خان ناز خان و رامین قهرمانی با اسب آتلار به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (3+ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با هم رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب کریستوفر سکوی اول را کسب کرد و رامین آق آتابای با اسب سیلور ولف در جایگاه دوم قرار گرفت و رضا ایمری با اسب کاریزما سوم شد.

TN 1 33 300x223 - روز اول هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که بهرام بینایی با اسب ادن لاین، رامین قهرمانی با اسب پالونیا و ستار مهرانی با اسب فرناندو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب هاسنا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، یونس اورکلی با اسب قاهره مقام دوم را از آن خود ساخت و بهرام بینایی با اسب ریبل جان به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد دوخون (8 تا 14امتیاز) (2ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که فیض الله رجال با اسب سی لی لا اول شد، عبدالحلیم قبادی با اسب آرمسترینگ و محمد خوجملی با اسب لیدی برد به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم میان اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 5) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که کمال دألیجه آتا با اسب  بی تو مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین چرچانی با اسب ایلناز کیا نایب قهرمان شد و سراج الدین اندروا با اسب مونوکید جایگاه سوم را کسب کرد.

دألیجه آتا 2 300x188 - روز اول هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

کمال دالیجه آتا (عطا) چابکسوار برتر هفته چهارم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس

چابکسوار برتر:

کمال دألیجه آتا (عطا) با کسب 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته چهارم کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛ کژال شیروان
دور سوم؛ هج لا دول(کارمن)
دور چهارم؛ لیدی سانگ
دور پنجم؛
دور ششم:

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 5 میلیارد و 80 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶گانه تعلق گرفت.

رقابت‌های روز دوم هفته چهارم نیز فردا جمعه 11 آذر در کورس سوارکاری پاییزه گنبد کاووس  برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

TN 2 27 300x223 - روز اول هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز