امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

TN 1 34 300x188 - روز اول هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکسترکمن نیوز: روز اول هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 60 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته پنجم رقابت‌های کورس پاییز گنبدکاووس روز پنجشنبه (17 آذر ماه)، 63 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 3 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 60 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7 دور 1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (۸ تا ۱۴ امتیاز) (2ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که نورمحمد بهادر با اسب آترین حقانی زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب کاپیتان کلاته و ولی محمد علیزاده با اسب جان وحدانی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن(مبتدی و نبرده) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب جانان سنجر سکوی اول را کسب کرد و ولی محمد علیزاده با اسب کیسان معتمدی در جایگاه دوم قرار گرفت و یونس اورکلی با اسب نیلوانا پیواسته سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های  نژاد دوخون (۲ تا ۶ امتیاز) (2ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب وینگو، متین جرجانی با اسب بیوسا۲ و محمد خوجملی با اسب یاماموتو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد(مبتدی و نبرده) (2ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب گان گانو پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، رامین قهرمانی با اسب کومش مقام دوم را از آن خود ساخت و آق اویلی بشگرد با اسب استرانگ بوی به جایگاه سومی اکتفا کرد.

TN 2 30 300x188 - روز اول هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۶) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که امین محمدی با اسب ماه سامر ۲ اول شد، صادق ایمری با اسب یادگار و بهرام بینایی با اسب ساتین به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت دور ششم میان اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که صادق ایمری با اسب رد بوی، کیوان قلرعطا با اسب ایران و بنیامین جرجانی با اسب بست اسپید به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور هفتم میان اسب‌های  نژاد تروبرد(هندیکاپ کلاس 5) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب آنیکس مقام اول این دور را کسب کرد، ستار مهرانی با اسب مارشال نایب قهرمان شد و محمد خوجملی با اسب لادا فوکوس جایگاه سوم را کسب کرد.

چابکسوار برتر:

نادر صالح پور با کسب 2 قهرمانی به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته پنجم کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛
دور سوم؛
دور چهارم؛
دور پنجم؛ تارلان
دور ششم؛ داز دنیز
دور هفتم؛ استانبول

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 3 میلیارد و 212 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

رقابت‌های روز دوم هفته پنجم نیز فردا جمعه 18 آذر در کورس سوارکاری پاییزه گنبد کاووس  برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز