امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

پاییزه روز اول هفته پنجم گنبدکاووس 1 300x202 - روز اول هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شدترکمن نیوز: روز اول هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 49 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته پنجم رقابت‌های کورس پاییز گنبدکاووس روز پنجشنبه (4 آذر ماه)، 49 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 44 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 5دور  1600 و 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +3 ساله ، ترکمن، maiden به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که  نور محمد بهادر با اسب زلزله آرشیدا زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب نیروانا مهر  و طاهر گوگ نژاد با اسب سرو شادمیر به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های +3 ساله، دوخون ، maiden به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب سه ویور و امین محمدی  با اسب آی بندر و رامین آق آتابای با اسب آرتین سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های 2 ساله، نژاد دوخون maiden به مسافت 1000 متر برگزار شد که عبدالحلیم قبادی با اسب گاگاجی ، محمد خوجملی با اسب ریو اسپید و نیما اونق با اسب گل سایرا به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +3 ساله، دوخون– کلاس4 به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب گالاند، عبدالحلیم قبادی با اسب آوات و محمد امین توماج با اسب آی نوا مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور پنجم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله، تروبرد کلاس4 به مسافت 1600 متر برگزار شد که موسی محمدی با اسب فیوری اول شد، نور محمد بهادر با اسب مارشال و کمال دلیجه عطا با اسب ای پرادو به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

آرمین آق آتابای، نور محمد بهادر، عبدالحلیم قبادی هر کدام با یک قهرمانی و یک نائب قهرمانی به عنوان چابکسواران برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛
دور سوم؛سحر خانم- مانا اردلان- قره یل مراوه
دور چهارم؛کی دو
دور پنجم؛اسمارتی لاو

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 522میلیون و 500هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 5گانه تعلق گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز