امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز: هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 58 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته پانزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (27 بهمن ماه)، ۶۳ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و  58 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس شامل ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری و پنج دور هزار و ۷۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

هفته پانزدهم گنبدکاووس 300x188 - روز اول هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

نتایج روز اول هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در مسافت 1200 متر برگزار شد و  رضا فهیمی با اسب آسیل تاش ۲ زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب دالاس کرمی و آرمین آق آتابای با اسب آل تای محسن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده ) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب نیو کینگ سکوی اول را کسب کرد و شرف جمشیدی با اسب جانان در جایگاه دوم قرار گرفت و رضا ایمری با اسب کنزا سوم شد.

اسبهای  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1700 متر باهم رقابت داشتند که بنیامین جرجانی با اسب ماه سامر2، آرمین آق آتابای با اسب کارابای و ابوطالب چاریزاده با اسب لیدی سانگ به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1700 متر با یکدیگر رقابت کردند که محمدامین توماج با اسب پرنس آلپ پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، بنیامین جرجانی با اسب جان پرنس مقام دوم را از آن خود ساخت و محمد خوجملی با اسب ونون به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت 1700 متر برگزار شد که ابوطالب چاریزاده با اسب سارسارا اول شد، رضا ایمری با اسب فیوری و صادق ایمری با اسب لادافوکوس به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسبهای  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1700 متر باهم رقابت داشتند که بهرام بینایی با اسب فوکوس ول، رامین قهرمانی با اسب گل ونوشه و محمد خوجملی با اسب اکسل فوکوس به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هفتم میان اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) به مسافت 1700 متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب شاهان سبحان مقام اول این دور را کسب کرد، رضا ایمری با اسب ریتا نادر نایب قهرمان شد و کیوان قوللرعطا با اسب سردار سلیم جایگاه سوم را کسب کرد.

چابکسوار برتر:

بنیامین جرجانیبا کسب دو قهرمانی و دو نائب قهرمانی به عنوان بهترین چابکسوار روز اول از هفته پانزدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (13) ساواش منصوب
دور دوم؛-
دور سوم؛ (7) چاتو، (8) من راکت
دور چهارم؛ (6) لندی پلاس
دور پنجم؛
دور ششم؛ (7) لیدی جی
دور هفتم؛

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۵ میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته پانزدهم نیز فردا جمعه 28 بهمن ماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز