امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    107504

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:56 | ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

روز اول هفته پانزدهم اسبدوانی گنبد 3 300x202 - روز اول هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی بدون هیاهوی تماشاگران+عکسترکمن نیوز- روز اول هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت 56 رأس اسب در مجموعه بزرگ سوارکاری این شهرستان بدون هیجان تماشاگران و عاشقان اسب و کورس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته پانزدهم کورس زمستانه شهرستان گنبدکاووس امروز (پنجشنبه 28 بهمن ماه)، 60 رأس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 4 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 58 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور 1000، 1200 و 1600 متر بایکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، ترکمن، برنده به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یونس اورکلی با اسب صحرا گل زودتر از خط پایان گذشت و عبدالحلیم قبادی با اسب ناز خان ناز و کمال صالح پور با اسب صولت خان سام جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

روز اول هفته پانزدهم اسبدوانی گنبد 1 300x202 - روز اول هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی بدون هیاهوی تماشاگران+عکس

در دور دوم مسابقات اسب‌های +۳ ساله، تروبرد ، کلاس 5 به مسافت ۱۲۰۰ متر با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب پیکوهاس و نیما اونق با اسب ام آی اس ، محمد خوجملی با اسب فوکوس سرخ سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، برنده به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که عبدالحلیم قبادی با اسب آلکس مورگان ، چابکسوار آرمین آق آتابای با اسب ریو کاپری و یونس اورکلی با اسب ریو شانی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، دوخون –کلاس 3 به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب تم تن ، یونس اورکلی با اسب کادنزا و آق اویلی بشگرد با اسب سوکراتیس مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم اسب‌های +۳ ساله، دوخون– هندیکاپ کلاس ۴ به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نیما اونق با اسب آوات ، محمد امین توماج با اسب آی ثنا و محمد خوجملی با اسب الی شیبا مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور ششم با رقابت اسب‌های +۳ ساله، دوخون هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت ۱۶۰۰ متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب کارابای اول شد، نورمحمد بهادر با اسب پراگ و کیوان قلرعطا با اسب ساکانا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

روز اول هفته پانزدهم اسبدوانی گنبد 2 300x202 - روز اول هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی بدون هیاهوی تماشاگران+عکس

چابکسوار برتر:

یونس اورکلی با یک قهرمانی، یک نائب قهرمانی و یک مقام سومی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شد.

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (1) دایان رز
دور دوم؛
دور سوم؛
دور چهارم؛
دور پنجم؛ (2) گالاند، (7) ریو اسپید
دور ششم؛ (4) فست

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 2 میلیارد و 859 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷گانه تعلق گرفت.

فردا جمعه بیست و نهم بهمن ماه ۱۴۰۰ روز دوم از هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار می‌شود.

گفتنی است: به دلیل شیوع کرونا و گسترش سویه اَمیکرون در پیک ششم این دوره از مسابقات بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود.

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز