امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۶,۸۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    91833

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:02 | ۲۸ اسفند ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اسبدوانی هفته هفدهم 2 300x188 - روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۶۵راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته هفدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز پنجشنبه  (۲۸ اسفند ماه)، ۶۵راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۳ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و ۵۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور  ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳+ساله ، ترکمن، هندیکاپ کلاس۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب آلبارس زودتر از خط پایان گذشت و محمد خوجملی با اسب گل دلشاد و طاهر گوگ نژاد با اسب یادگار جاهد به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ساله، تروبرد، Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب پاپیتال و آق اویلی بشگرد با اسب هج ایسا و نیما اونق نفر سوم با اسب موستانگ سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ساله، نژاد تروبرد کلاس برنده به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب بلاتو، عبدالحلیم قبادی با اسب بریتانیا و نادر صالح پور با اسب فوکوس لاو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۴+ساله، تروبرد – هندیکاپ کلاس۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب لاس وگاس، عبدالحلیم قبادی با اسب دینامیت و یونس اورکلی با اسب شانی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های ۴+ساله، دوخون، هندیکاپ کلاس۳ به مسافت ۱۲۰۰ متر وارد دپار شدند که نورمحمد بهادر با اسب جالیسکو زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، سراج الدین اندروا با اسب سایدن دوم و آق اویلی بشگرد با اسب آناشید نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های ۳ساله، دوخون کلاس برنده به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که سراج الدین اندروا با اسب لتس گو اول شد،یونس اورکلی با اسب هلدی گزل و نادر صالح پور با اسب هانیل به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

قبادی ترکمن نیوز 300x188 - روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسچابکسوار برتر:

عبدالحلیم قبادی با کسب یک قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: (۴) سهند آراد، (۷) یلدیز قوش، (۱۰) بچه سیناخ، (۱۲) هورس دیر
دور دوم: (۱) ریور تاش، (۵) توربو، (۹) بست گلد
دور سوم: (۳) وایلد اسپریت، (۵) ایزابلا
دور چهارم: (۱) فیوری
دور پنجم: (۹) جولگا
دور ششم: (۵) ونوم، (۱۱) شاهزاده یلقی

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۲۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز