امروز : یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    107961

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:03 | ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

هفته هفدهم 1 300x202 - روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی برگزار شد+عکسترکمن نیوز- روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۶۵ رأس اسب در مجموعه بزرگ سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته هفدهم کورس زمستانه شهرستان گنبدکاووس امروز (پنجشنبه ۱۲ اسفندماه)، ۷۳ رأس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۸ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و ۶۵ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متر بایکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (Maiden) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که امین محمدی با اسب پهباد زودتر از خط پایان گذشت و یونس اورکلی با اسب گل آی تکین و کیوان قلرعطا با اسب کاگان مهدی نیا جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (3ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با هم رقابت کردند که یونس اورکلی با اسب همای جان و امین محمدی با اسب سه سوت، آرمین آق آتابای با اسب ریو رومان سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۴) (۳+ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب آرتین، چابکسوار محمد خوجملی با اسب ونوم و یونس اورکلی با اسب فرحناز به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

3 174 300x202 - روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی برگزار شد+عکس

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (Maiden) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب پالونیا، اسحاق جرجانی با اسب سکرین و نورمحمد بهادر با اسب ویولت سنت مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۲) (۳+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امین محمدی با اسب پرنس آلپ، محمد خوجملی با اسب آل بیوتی و عبدالحلیم قبادی با اسب آل بندر مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور ششم با رقابت اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس ۲) (۳+ساله) به مسافت ۱۶۰۰ متر برگزار شد که عبدالحلیم قبادی با اسب صحراگل شد، بنیامین جرجانی با اسب طاغن بای و ستار مهرانی با اسب یل قیز صوفیان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

چابکسوار برتر:

امبن محمدی با دو قهرمانی و یک نائب قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شد.

هفته هفدهم 2 300x202 - روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی برگزار شد+عکس

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (۷) سایلان گز یزدانی، (۸) گونل مهدوی، (۹) کراسبو شورجه، (۱۱) تاج محل گز
دور دوم؛ (۱۳) لیدی رویال
دور سوم؛ (۳) منوکید
دور چهارم؛ (۱۱) شب آرا
دور پنجم؛
دور ششم؛ (۲) یلکین امید

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۳ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷گانه تعلق گرفت.

فردا جمعه دوازدهم اسفندماه ۱۴۰۰ روز دوم از هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار می‌شود.

گفتنی است: به دلیل شیوع کرونا و گسترش سویه اَمیکرون در پیک ششم این دوره از مسابقات بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز