هفتم اسبدوانی ترکمن نیوز 300x188 - روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز اول از هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز اول هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز پنجشنبه (۱۸ دی ماه)، ۶۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۶ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ،maiden، ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب یاد دیگجه زودتر از خط پایان گذشت و نیما اونق با اسب کیانوش یزد و آرمین آق آتابای با اسب جانان حسین زاده به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

هفتم اسبدوانی ترکمن نیوز 3 300x188 - روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون برنده به مسافت ۱۲۰۰ متر با هم رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب حیدرخان  و نادر صالح پور با اسب اورانیوم و امیر مختومی نفر سوم با اسب مایام نور سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های +۳ ساله نژاد تروبرد maiden به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که عبدالحلیم قبادی با اسب تلما،  امین محمدی. با اسب دستینی و نورمحمد بهادر نفرسوم با اسب بای بای بوی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  ۳ ساله نژاد دوخون ـ maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مهران عطا با اسب ایل گون، کمال دلیجه عطا با اسب باک آی و آرمین آق آتابای با اسب سودیف مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۳ساله نژاد تروبرد کلاس۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر وارد دپار شدند که کمال دلیجه عطا با اسب لیدی مامبو زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، ستار مهرانی با اسب مون راکت دوم و نادر صالح پور با اسب تاواتال نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون کلاس ۵ به مسافت ۱۶۰۰ متر برگزار شد که محمد امین توماج با اسب بلک ولف اول شد، ستار مهرانی با اسب بن باراد و اسحاق قاضلی کر با اسب تارلان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

دألیجه آتا ترکمن نیوز 300x188 - روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

چابکسوار برتر هفته هفتم : کمال دألیجه آتا (عطا)

کمال دلیجه عطا با یک قهرمانی، یک نائب قهرمانی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: دلسا احمدی

دور دوم:دبل – فیکا

دور سوم: لاله دل

دور چهارم:

دور پنجم:

دور ششم: دلبرم

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۱۲۰میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۴

۱۸ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88255

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک