امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هفتم اسبدوانی ترکمن نیوز 300x188 - روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز اول از هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت 61 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز اول هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز پنجشنبه (18 دی ماه)، 61 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 56 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور 1000، 1200و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های 3 ساله ،maiden، ترکمن، به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب یاد دیگجه زودتر از خط پایان گذشت و نیما اونق با اسب کیانوش یزد و آرمین آق آتابای با اسب جانان حسین زاده به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

هفتم اسبدوانی ترکمن نیوز 3 300x188 - روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور دوم مسابقات اسب‌های 3 ساله نژاد دوخون برنده به مسافت ۱۲۰۰ متر با هم رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب حیدرخان  و نادر صالح پور با اسب اورانیوم و امیر مختومی نفر سوم با اسب مایام نور سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های +3 ساله نژاد تروبرد maiden به مسافت 1200 متر برگزار شد که عبدالحلیم قبادی با اسب تلما،  امین محمدی. با اسب دستینی و نورمحمد بهادر نفرسوم با اسب بای بای بوی به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  3 ساله نژاد دوخون ـ maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مهران عطا با اسب ایل گون، کمال دلیجه عطا با اسب باک آی و آرمین آق آتابای با اسب سودیف مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۳ساله نژاد تروبرد کلاس5 به مسافت 1200 متر وارد دپار شدند که کمال دلیجه عطا با اسب لیدی مامبو زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، ستار مهرانی با اسب مون راکت دوم و نادر صالح پور با اسب تاواتال نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون کلاس 5 به مسافت 1600 متر برگزار شد که محمد امین توماج با اسب بلک ولف اول شد، ستار مهرانی با اسب بن باراد و اسحاق قاضلی کر با اسب تارلان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

دألیجه آتا ترکمن نیوز 300x188 - روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

چابکسوار برتر هفته هفتم : کمال دألیجه آتا (عطا)

کمال دلیجه عطا با یک قهرمانی، یک نائب قهرمانی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: دلسا احمدی

دور دوم:دبل – فیکا

دور سوم: لاله دل

دور چهارم:

دور پنجم:

دور ششم: دلبرم

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 120میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز