هشتم مسابقات اسبدوانی 300x300 - روز اول هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز اول از هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۶۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز اول هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز پنجشنبه  (۲۵ دی ماه)، ۶۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹  رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شدند و ۵۵ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰و ۱۴۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +۴ ساله ،maiden، ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب تورقوش زودتر از خط پایان گذشت و نیما اونق با اسب آرشام یوسف و آرمین آق آتابای با اسب سزار مهر به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۲۰۰ متر با هم رقابت کردند که محمد امین توماج با اسب یلداناز و بنیامین جرجانی با اسب دابای بوی و نورمحمد بهادر نفر سوم با اسب شاهان بندر سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های +۴ ساله نژاد تروبرد کلاس۲ به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که کمال دلیجه عطا با اسب ریگان ، نادر صالح پور با اسب هج تایم و عبدالحلیم قبادی با اسب مستردن به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

هشتم اسبدوانی 300x188 - روز اول هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور چهارم اسب‌های  ۳ ساله نژاد دوخون ـ maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امین محمدی با اسب ارورا ، آرمین آق آتابای با اسب ولن هج و علیرضا شادمهر با اسب بریتانیا۲ مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های ۳ساله نژاد دوخون maiden  به مسافت ۱۰۰۰ متر وارد دپار شدند که کمال دلیجه عطا با اسب هلدی گزل زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، طاهر گوگ نژاد با اسب سانا دوم و آرمین آق آتابای با اسب سیمبا نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون کلاس ۴ به مسافت ۱۴۵۰ متر برگزار شد که نیما اونق با اسب جان دی وان اول شد، آرمین آق آتابای با اسب بن باراد وعبدالحلیم قبادی با اسب تکنو به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

دألیجه آتا ترکمن نیوز 300x188 - روز اول هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسچابکسوار برتر:

کمال دلیجه عطا با دو قهرمانی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:تاج محل گز-پری چهر مختومقلی

دور دوم:سوگلی- جونیور

دور سوم:جانامون-کارمن

دور چهارم:آنتوریوم

دور پنجم:

دورم ششم:آذاراکس-آل بندر

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۲۶۰  میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز اول هفته هشتم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۰

۲۵ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88674

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک