امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

TN H19 1 300x195 - روز اول هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز اول هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت 82 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته نوزدهم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس روز شنبه (14 فروردین  ماه)، 82 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 14 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 68 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور  ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +4 ساله ، ترکمن، maiden به مسافت 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب جهانگیر شکیبا زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب گل تاتار علیا و رامین قهرمانی با اسب لاچین طلای گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ساله، تروبرد، Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب سرناز کت و بنیامین جرجانی با اسب جینی و امیر مختومی با اسب سار سارا سوم شد.

سراج الدین اندروا کورس چهارم 300x188 - روز اول هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های +۳ ساله، نژاد دوخون maiden به مسافت 1000 متر برگزار شد که امیر مختومی با اسب کوچولوی گمیشان ، سراج الدین اندروا با اسب الیسون فلیکس و آرمین آق آتابای با اسب دورگانو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +3 ساله، دوخون – کلاس 5 به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که سراج الدین اندروا با اسب فاین آرت، امیر مختومی با اسب رونیا و نیما اونق با اسب دل وین مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +3 ساله، دوخون، هندیکاپ کلاس4 به مسافت 1000 متر وارد دپار شدند که سراج الدین اندروا با اسب لتس گو زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، نادر صالح پور با اسب باک آی دوم و بهرام بینایی با اسب دوست بابا نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +3 ساله، تروبرد کلاس4 به مسافت 1000 متر برگزار شد که یونس اورکلی با اسب تاواجیگ اول شد، کمال صالح پور با اسب لاس وگاس و رامین قهرمانی با اسب موناکو وینر به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور هفتم اسب‌های 3+ ساله، دوخون کلاس 6 به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نادرصالحپور با اسب پری بوس زودتر از خط پایان گذشت و امیر مختومی با اسب آرتا و آرمین آق آتابای با اسب ماه سروین به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

سراج الدین اندروا قهرمان کورس چهارم 300x188 - روز اول هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسچابکسوار برتر:

سراج الدین اندروا با کسب 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ ژیوان صفا-زیبا صنم یزدانی -صحت محمودی
دور دوم؛ پالونیا
دور سوم؛ کپا آریزو بلاگا-انیبل-اسپرانتو
دور چهارم؛ فریسا
دور پنجم؛ امپراطور گری-یاد هیهات-دورا-حمله
دور ششم؛ دینامیت-گل آقا
دور هفتم؛

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 345 میلیون و 750 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

روز اول هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی فصل بهار ۱۴۰۰ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز