امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

2 1 1 300x188 - روز اول هفته ششم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکسترکمن نیوز: روز اول هفته ششم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 60 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته ششم رقابت‌های کورس پاییز گنبدکاووس روز پنجشنبه (24 آذر ماه)، 65 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 60 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور 1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته ششم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که محمد امین ایری با اسب اسپارتاکوس ترکان زودتر از خط پایان گذشت و عبدالحلیم قبادی با اسب محک سعادت و محمد خوجملی با اسب الیف به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب بیوتی کالکشن سکوی اول را کسب کرد و نورمحمد بهادر با اسب هج نورا در جایگاه دوم قرار گرفت و صادق ایمری با اسب کادنزا سوم شد.

2 2 300x188 - روز اول هفته ششم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب هاسنا، کمال دالی جه عطا با اسب باسکار و الله بردی طوئی با اسب گالاند به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد(مبتدی و نبرده) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالی جه عطا با اسب رایز اند شاین پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب فوکوس تایم مقام دوم را از آن خود ساخت و نادر صالح پور با اسب معجزه به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که صادق ایمری با اسب جاناول اول شد، کمال دالی جه عطا با اسب فوکوس سرخ و امین محمدی با اسب ماسانیا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم میان اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که صادق ایمری با اسب کارابای مقام اول این دور را کسب کرد، رضا ایمری با اسب تارلان نایب قهرمان شد و بنیامین جرجانی با اسب بست اسپید جایگاه سوم را کسب کرد.

5 1 300x188 - روز اول هفته ششم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

چابکسوار برتر:

صادق ایمری با کسب 2 قهرمانی و یک عنوان سومی؛ به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته ششم کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ کیسان معتمدی
دور دوم؛
دور سوم؛ چاتو، مهیار
دور چهارم؛ کریستی، میس میلیون
دور پنجم؛
دور ششم؛

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۳ میلیارد و ۳۷۱ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

رقابت‌های روز دوم هفته ششم نیز فردا جمعه 25 آذر در کورس سوارکاری پاییزه گنبد کاووس  برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز