امروز : یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۶,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    69244

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:53 | ۱۷ بهمن ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

photo 2020 02 06 12 47 58 300x199 - روز اول هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستان ۹۸ برگزار شد+عکسترکمن نیوز:  روز اول از هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستان ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۷۰ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز اول از هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۸)، ۷۰ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۹ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) در دور اول نژاد ترکمن (کلاس ۳) (۳+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که امیر مختومی با اسب خرم سلطان زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب بایداق کهری و کمال دلیجه عطا با اسب زلیخا سیاه پوش به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.
(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس ۶) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که یاسر جرجانی با اسب مارکوس موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب عروس ناز و جواد آچاک با اسب آل میدان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های نژاد  تروبرد  (کلاس ۶) (+۳ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که محمد امین توماج با اسب گلدن بیت زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب رامین قهرمانی با اسب سی آر تو و ابوطالب چاریزاده با اسب فلوریا عزیزی کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس maiden) (3 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که علیرضا شامیر با اسب اینسپشن موفق به کسب مقام اول شد آرمین آق آتابای با اسب تورال و آق اویلی بشگرد با اسب جونیور به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

1 154 300x198 - روز اول هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستان ۹۸ برگزار شد+عکس

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس ۵) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب  شیمبو اولین نفر از خط پایان عبور کرد، رامین قهرمانی با اسب کوانتوم دوم شد، ستار مهرانی با اسب رگنار مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس ۶) (۳+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که آرمین آق آتابای با اسب کی دو مقام اول این دور را کسب کرد، کمال دلیجه عطا با اسب بن تانیش و طاهر گوگ نژاد با اسب هلن روشن عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۴۵) در دور هفتم اسب‌های نژاد تروبرد (Maiden) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که نادر صالح پور با اسب هج تایم مقام اول این دور را کسب کرد، محمد امین توماج با اسب ریوکازو و آق اویلی بشگرد با اسب شایراد عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

معرفی چابکسوار برتر:

چابکسوار نادر صالحپور با دو قهرمانی امروز خوش درخشید و سوارکاربرتر اولین روز از هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: ————

دور دوم: ترزا ـ لبخند ـ پرنیان ـ گلدن کاپ ـ گل نسا

دور سوم: ———-

دور چهارم: سراب سو ـ الپار

دور پنجم:اریس گلد

دور ششم: سای دریم ـ دازی ـ نیوگل

دور هفتم: ———

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱ میلیارد و ۲۵۴ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی همه ساله در گنبدکاووس در فصل بهار، پاییز و زمستان با حضور هزاران نفر از تماشاگران این ورزش مفرح و پرهیجان در مجموعه ورزشی بین المللی پایتخت سوارکاری ایران برگزار می‌شود.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز