امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

Asbdavani TN DAVAZDAHOM 1 300x188 - روز اول هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویرترکمن نیوز: هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 73 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز اول هفته دوازدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (6 بهمن ماه)، ۷۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 6 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و   73 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس شامل ۶ دور هزار متری و یک دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته دهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و ولی محمد علی زاده با اسب اصیلا ایزدی زودتر از خط پایان گذشت و امین محمدی با اسب مهرسام و صادق ایمری با اسب اسپارتاکوس ترکان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب کازوما سکوی اول را کسب کرد و یونس اورکلی با اسب جولان در جایگاه دوم قرار گرفت و صادق ایمری با اسب یوهان بلک سوم شد.

اسبهای نژاد دوخون (مبتدی و نبرده ) (3ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که صادق ایمری با اسب روبوس ناز، کمال دالیجه عطا با ریو بولد و یونس اورکلی با اسب لیسبون به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده ) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب ریوجینو پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، امان محمد قوللارعطا با اسب وان لاو مقام دوم را از آن خود ساخت و امین محمدی با اسب فول مون به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که کمال دالیجه عطا با اسب فوکوس نورا  اول شد،  آرمین آق آتابای با اسب کادنزا و رامین قهرمانی با اسب پائولتا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسبهای  نژاد تروبرد (8 تا 14 امتیاز) (3ساله) در دور ششم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که آرمین آق آتابای با اسب سامرسانگ ، کیوان قوللار عطا با اسب ال میرادو و کمال دالیجه عطابا اسب گان گانو به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

Asbdavani TN DAVAZDAHOM 2 300x188 - روز اول هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

دور پایانی مسابقات امروز در دور هفتم میان اسب‌های  نژاد ترکمن (8 تا 14 امتیاز) (3ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که امین محمدی با اسب کاپیتان کلاته مقام اول این دور را کسب کرد، سراج الدین اندروا با اسب سحرقوش حبیب ایشان نایب قهرمان شد و رضا فهیمی با اسب آتای محسن جایگاه سوم را کسب کرد.

چابکسوار برتر:

آرمین آق آتابای با کسب 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی به عنوان بهترین چابکسوار روز اول از هفته دوازدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ دالاس کرمی – ناز قوش قلیچ خانی
دور دوم؛-
دور سوم؛ تاوادنس
دور چهارم؛ ریوسنتوزا و میس میلیون
دور پنجم؛ –
دور ششم؛ –
دور هفتم؛ادمیران صوفیان

اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۵ میلیارد و ۳۰۲ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته دوازدهم نیز فردا جمعه 7 بهمن ماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز