امروز : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89983

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:51 | ۲۲ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز 22 بهمن 1 300x188 - روز اول هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: روز اول از هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۵۲ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز اول هفته دوازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز چهارشنبه  (۲۲ بهمن ماه)، ۵۲ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شدند و ۴۵ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰، ۱۴۵۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +۴ ساله ،maiden، ترکمن، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب آزادمهر زودتر از خط پایان گذشت و نیما اونق با اسب گل دلشاد و امین محمدی با اسب وزل شاه به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب سردار سیاه و ابوطالب چاریزاده با اسب شلر و امین محمدی نفر سوم با اسب فور رانر سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون برنده به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب هج نورا، سراج الدین اندروا با اسب ماه تیپ و رامین قهرمانی با اسب آتلان تای به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

ترکمن نیوز 22 بهمن 300x188 - روز اول هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور چهارم اسب‌های +۴ ساله نژاد تروبردـ کلاس۵ به مسافت ۱۴۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب هج دیت، امین محمدی با اسب ماسانیا و بنیامین جرجانی با اسب آدرینا۲ مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۴۵۰ متر وارد دپار شدند که قربان محمد اودک با اسب فرحناز زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، سراج الدین اندروا با اسب افسون دوم و آرمین آق آتابای با اسب سیمبا نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون کلاس۶ به مسافت ۱۵۵۰ متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب سراب سو اول شد، آرمین آق آتابای با اسب آدر و نورمحمد بهادر با اسب فریسا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

قربان محمد اودک و نادر صالح پور هر کدام با دو قهرمانی امروز به عنوان چابکسواران برتر معرفی شدند.

 

ترکمن نیوز 22 بهمن 3 300x188 - روز اول هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:لاچین طلای گز-آریاناز صفوی

دور دوم:دایان خان-ریبل خان

دور سوم:

دور چهارم:تلما

دور پنجم:

دور ششم:کی دو-ترانه حکیم

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۲۰۱میلیون و ۹۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز اول هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز