امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

عکاس آرزو بسیا 1 300x188 - روز اول هفته بیست و دوم کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شدترکمن نیوز: روز اول هفته بیست و دوم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس با رقابت ۷۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز اول هفته بیست و دوم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس بعدازظهر پنجشنبه (15 اردیبهشت ماه 1401) ۷۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ راس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۸ راس اسب در 7دور 1000 و 1200  متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ۳+ساله ترکمن،2 تا 6 ساله maiden به مسافت 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب گونل مهدوی زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب مهربد و بنیامین جرجانی با اسب لاچین طلای گز به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس 7 به مسافت 1000 متر بود که عرفان طعنه با اسب مجیک لیدی عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب کاپیتان فوفو و بهرام بینایی با اسب سربناز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های ۳+ساله دوخون، maiden به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب گوفو موفق به کسب مقام اول شد و موسی محمدی با اسب بی تو و بهرام بینایی با اسب بولت گلستان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۳+ساله دوخون، کلاس 3 به مسافت 1000 متر شکل گرفت که کیوان قلرعطا با اسب لتس گو زودتر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب کابوی و موسی محمدی با اسب حاجی بهرام به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور پنجم میان اسب‌های ۳+ساله دوخون، کلاس 6 به مسافت 1000 متر بود که کیوان قلر عطا با اسب لاگرتا عنوان اول را به دست آورد و عبدالحلیم قبادی با اسب هاسنا و یاسین زارعی کسلخه با اسب جان دی وان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور ششم اسب‌های +3 ساله تروبرد، کلاس 6 به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب فان فانی موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب نیوسامر و مهران عطا با اسب ساحلی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور هفتم میان اسب‌های 2 ساله دوخون، Maiden  به مسافت 1000 متر بود که کیوان قلر عطا با اسب افراسیاب عنوان اول را به دست آورد و عارف قانقرمه با اسب جامائیکا و عبدالحلیم قبادی با اسب دنیلو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

چابکسوار برتر:

کیوان قلر عطا با سه قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شد.

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:اورهان بیک
دور دوم:فسترکو
دور سوم:لیلین
دور چهارم:چلسی، فرحناز، تسلا، دل تیا
دور پنجم:فشفشه، من راکت
دور ششم:
دور هفتم:سی لی لا

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۲ میلیارد و ۴۴۵ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز