امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

دوراول ۱ 300x188 - روز اول از هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویرترکمن نیوز:  هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت 63 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز اول هفته هفتم کورس زمستانه  گنبدکاووس (یکم دی ماه)، 63 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 55 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور 1000، 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده) (2 ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و نورمحمد بهادر با اسب جان جان صوفیان زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب بهارگزل گز و آرمین کریمی با اسب آلتای محسن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

هفتم ۲ 300x188 - روز اول از هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که موسی محمدی با اسب لیلین سکوی اول را کسب کرد و عبدالحلیم قبادی با اسب شکوه ناز در جایگاه دوم قرار گرفت و کمال دألیجه آتا (عطا) با اسب لیدی سانگ سوم شد.

اسبهای تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که عید محمد غراوی با اسب لاکچری، محمد خوجملی با اسب فان فانی و نورمحمد بهادر با اسب پیکوهاس به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که اسحاق جرجانی با اسب استانبول پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، متین سالاری با اسب فوکوس ول مقام دوم را از آن خود ساخت و محمد خوجملی با اسب اکسل فوکوس به جایگاه سومی اکتفا کرد.

هفتم ۱ 300x188 - روز اول از هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (۲ ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که الله بردی طوئی با اسب کوانتیش اول شد، کمال دالی جه عطا با اسب ارمیانور و آق اویلی بشگرد با اسب جان آتام به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور ششم میان اسب‌های  نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده) (۲ ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب فوکوس توماتو مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین جرجانی با اسب سوین نایب قهرمان شد و امین محمدی با اسب آریل ای‌تی‌سی جایگاه سوم را کسب کرد.

دور اول ۲ 300x188 - روز اول از هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

چابکسوار برتر:

محمد خوجملی با کسب یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی و یک عنوان سومی؛  برترین چابکسوار روز اول از هفته هفتم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ کارولین افضل و خان بعثت
دور دوم؛ سراب سو، یاگال و خوش نصیب
دور سوم؛ سکرین
دور چهارم؛ فوکوس تایم
دور پنجم؛ آلپ تکین
دور ششم؛ –

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۲ میلیارد و 811 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

ترکمن نیوز 2 1 300x300 - روز اول از هفته هفتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+تصاویر

تسلیت به جامعه سوارکاری کشور

پیش از ظهر امروز خبر ناگوار درگذشت «قربان محمد ابتهاج» خبرنگار و گوینده پیشکسوت میادین ورزشی و سوارکاری کشور و ترکمنصحرا همه مارا شوکه کرد.

این ضایعه را به مردم شریف ترکمنصحرا به ویژه جامعه ورزش اسبدوانی همچنین خانواده محترم ابتهاج و شیرزاد تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای بازماندگان محترم ایشان صبری جمیل و اجری جزیل مسئلت داریم.

 

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته هفتم نیز فردا جمعه 2 دی ماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز