امروز : سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۰۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

14° سانتی گراد

roodkhane golestan 300x220 - رودخانه های گلستان خروشان نیستگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با ابراز نگرانی از محدودیت ذخایر استان به سبب خشکسالی گفت که آورد امسال رودخانه های منطقه نسبت به سال آبی گذشته بین ۴۰ تا ۵۰ درصد و نسبت به دوره درازمدت بین ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  علی نظری در گزارشی از وضعیت منابع آبی استان گلستان به ایرنا اظهار داشت: میزان بارندگی سال آبی جاری گلستان نسبت به سال آبی گذشته ۸ درصد افزایش و نسبت به درازمدت هفت درصد کاهش را نشان می دهد.
سال آبی از ابتدای مهر آغاز و شهریورماه بعدی پایان می یابد.
بارش سالانه گلستان در شرایط مطلوب بین ۱۸۰ تا ۸۵۰ میلی متر درسه اقلیم خشک – نیمه خشک، خزری و کوهستانی متغیر است که حاصل آن ۲۷۰۰ کیلومتر طول رودخانه های استان است.
برخی کارشناسان گلستان را جزء چهار استان نخست کشور در بحث بحران آب دانسته و گفته اند که براساس نقشه های ماهواره ای پدیده خشکسالی مهمان ۳۰ سال آینده استان خواهد بود.
گلستان با بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و جای دادن هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم آب و هوایی کره خاکی طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت در ۳۰ شهر و حدود یکهزار و ۷۵ روستا دارد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی هیتر تابشی هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز