امروز : سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Rohani Bako 300x200 - روحانی پس از انعقاد 21 سند توسعه همکاری با ترکمنستان امروز به باکو پرواز کرداخبار ایرانتورکمن نیوز رئیس جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش و پس از امضای 21 سند توسعه همکاری ها، به سفر رسمی سه روزه خود به ترکمنستان و جمهوری آذربایجان پایان داد و باکو را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران,  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی  دقایقی پیش و پس از امضای 21 سند توسعه همکاری ها، به سفر رسمی سه روزه خود به ترکمنستان و جمهوری آذربایجان پایان داد و باکو را به مقصد تهران ترک کرد.

روحانی در نخستین مرحله از سفر خود، روز سه شنبه 7 فروردین به دعوت رسمی “قربان‌قلی بردی‌محمدف” رئیس جمهوری ترکمنستان وارد عشق آباد پایتخت این کشور شد. مراسم استقبال رسمی و مذاکرات روسای جمهوری و سپس هیاتهای عالیرتبه دو کشور بلافاصله در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان برگزار شد.

در حاشیه مذاکرات روسای جمهوری و سپس هیات های عالی‌رتبه ایران و ترکمنستان، 13 سند همکاری به امضای مقام های دو کشور رسید و عصر همان روز، نشست مشترک تجار بخش خصوصی ایران و ترکمنستان با هدف جستجوی راه های توسعه و تحکیم همکاری های مشترک اقتصادی، در عشق آباد برگزار شد.

رئیس جمهور روز چهارشنبه 8 فروردین نیز برای زیارت آرامگاه صحابه پیامبر اسلام (ص)، بازدید از قدمگاه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و همچنین آرامگاه تنی چند از شاگردان اهل بیت (ع) و مفاخر ایرانی، سفری کوتاه به شهر تاریخی مرو داشت و پس از آن نیز عازم باکو گردید.

مراسم استقبال رسمی و مذاکرات دکتر روحانی و “الهام علی اف” رئیس جمهوری آذربایجان و سپس هیاتهای عالی‌رتبه دو کشور بلافاصله در “زاگولبا”؛ کاخ ریاست جمهوری این کشور برگزار شد.

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در پایان این مذاکرات، هشت سند و یادداشت تفاهم همکاری مشترک امضا کردند.

این اسناد همکاری با هدف توسعه بیش از پیش روابط تهران و باکو و پس از مذاکرات فشرده روسای جمهوری دو کشور و در حضور آنان، به امضای مقامات عالی رتبه ایرانی و آذربایجانی رسید.

امروز پنجشنبه 9 فروردین نیز در مراسمی طرح های مشترک بین ایران و آذربایجان افتتاح و همایش اقتصادی دو کشور با حضور دکتر روحانی و “علی اف” برگزار شد.

گردآوری : گروه خبری تورکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز