Kabe 17 Sh 300x168 - روحانی ایرانی در مکه مورد ضرب و شتم قرار گرفتاخبار اجتماعی-تورکمن‌نیوز- به گفته نمایندگی آیت‌الله خامنه‌ای در امور حج و زیارت، عده‌ای ناشناس غروب چهارشنبه ۱۵ شهریور (۶ سپتامبر) در مکه به حسين اسماعيلي، روحاني كاروان شماره ۱۳۰۰۵ اصفهان حمله کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، این اتفاق زمانی رخ داد که وی در حال حرکت به سمت هتل محل اقامت خود بود. رییس سازمان حج و زیارت می گوید که افراد ناشناس پس از مجروح ساختن آقای اسماعیلی با موتور سيكلت از محل حادثه گریخته‌اند. به گفته حمید محمدی این روحانی که از ناحيه كتف و پهلو مجروح شده بود به سرعت به بيمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته است.

آقای محمدی در مصاحبه ای با شبکه دو تلوزیون ایران گفت: «روز گذشته یک فرد ناشناس به یکی از روحانیون که در مسیر هتل بوده حمله می‌کند و سه ضربه به وی می‌زند. روحانی مصدوم با کمک پزشک کاروان و آمبولانس به سرعت به بیمارستان منتقل می‌شود. در بیمارستان رسیدگی‌های لازم انجام گرفته و چون وضعیت وی مناسب بوده به جراحی نیاز نمی‌شود. به گفته پزشک مربوطه این روحانی ظرف چند روز آینده از بیمارستان مرخص خواهند شد.»

وی در ادامه افزود: « ما بلافاصله موضوع را به وزارت حج عربستان و به پلیس منتقل کردیم. پلیس عربستان تیم‌هایی را برای بررسی صحنه جرم ارسال کرده و نهایتا به ما گزارش دادند که سه نفر را به عنوان مظنونان این حادثه دستگیر کرده‌اند. از آنجایی که بحث امنیت برای ما بسیار مهم است، ماجرا را با جدیت از طریق کانال‌های رسمی وزارت حج عربستان دنبال می‌کنیم.»

در پی تنش‌ها بین دو کشور ایران و عربستان سعودی، ایرانیان سال گذشته نتوانستند در مراسم حج شرکت کنند اما با مذاکرات صورت گرفته در سال جاری، زائران ایرانی توانستند در مراسم حج امسال حاضر شوند.

 

گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: fa.euronews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۸

۱۷ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

1602

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک