امروز : یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۵۴,۸۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    98277

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:59 | ۲۲ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x215 - روحانیون اهل سنت با قبول شدن در آزمون های تعیین سطح می توانند مدرک رسمی دریافت کنندترکمن نیوز:  سرپرست معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان گفت: روحانیون اهل سنت با قبولی در آزمون های تعیین سطح می توانند در آزمون های استخدامی کشور، دفاتر اسناد رسمی، دفاتر ازدواج و یا به عنوان مدرس در مراکز آموزشی و دانشگاه ها فعالیت کنند و همچنین می توانند در تحصیلات تکمیلی دانشگاهی همچون مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هم با این مدرک ادامه تحصیل بدهند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل از رابط خبری مرکز اسلامی استان گلستان، بهرام دردی گری در خصوص اعطای مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم از طرف دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و مرکز اسلامی گلستان، گفت: روحانیون اهل سنت با قبولی در آزمون های تعیین سطح و اخذ مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم می توانند در آزمون های استخدامی کشور، دفاتر اسناد رسمی، دفاتر ازدواج و یا به عنوان مدرس در مراکز آموزشی و دانشگاه ها فعالیت کنند و همچنین می توانند از مزایای مدارک آزمون تعیین سطح در ادامه تحصیلات تکمیلی دانشگاهی همچون کارشناسی ارشد و دکترا هم استفاده کنند.

وی در همین رابطه با اشاره به اینکه، کارگاه های آموزشی مقاله نویسی و پایان نامه نویسی در هفته های اخیر برای پذیرفته شدگان آزمون های تعیین سطح ۳ در حال برگزاری است، افزود: این کارگاه ها مختص پذیرفته شدگان آزمون های ویژه مدرسین سطح ۳ هست که برای گذراندن و نگارش پایان نامه های خود، همچنان که در گذشته واحدهای روش تحقیق و دوره تکمیلی را گذارنده بودند، اکنون برای تکمیل روند اخذ مدرک، کارگاه های مقاله نویسی و پایان نامه نویسی برگزار می شود.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان با اشاره به حضور اساتید برجسته استان در این کارگاه های آموزشی گفت: در این کارگاه ها از وجود اساتید برجسته استان استفاده می شود تا روحانیون با بهره مندی لازم از این کارگاه های آموزشی بتوانند روند نگارش پایان نامه را به نحو احسنت انجام بدهند.

بهرام دردی گری در خصوص اهمیت آزمون های تعیین سطح گفت: تمام مدارک صادره به عنوان مدارک علمی اعطایی برای روحانیون و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت، از طریق برگزاری آزمون های تعیین سطح اعطا می گردد.

وی در توضیح آزمون های تعیین سطح، اظهار کرد: آزمون های تعیین سطح معمولا در دو شاخه “جامع” و “ویژه مدرسین” برگزار می شود که در طی ۱۰ سال اخیر حدود ۳۰۰ نفر از روحانیون اهل سنت در سطوح ۱ و ۲ و ۳ موفق به دریافت مدرک شده و جزو این جامعه آماری محسوب می شوند.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان با بیان اینکه، آزمون های تعیین سطح بصورت تشریحی و تستی برگزار می شود، گفت: آزمون های تعیین سطح آزمون هایی هستند که در طول سال تحصیلی، ثبت نام آن از اواخر تابستان آغاز و تا اوایل پاییز در فاصله دو ماهه ادامه می یابد و در اسفند ماه هر سال نیز آزمون ها برگزار می شود که به حمدالله در طی ۲ سال اخیر و با توجه شیوع کرونا، برگزاری این آزمون ها ادامه داشته و قطع نشده است.

بهرام دردی گری با اشاره به اینکه، هر نوع مدرکی که از طرف دبیرخانه شورای برنامه ریزی و مرکز اسلامی گلستان بخواهد صادر شود، ملاک آن قبولی در آزمون های تعیین سطح جامع و ویژه مدرسین خواهد بود، افزود: اگر غیر از روند فوق باشد و روحانیون در آزمون های تعیین سطح شرکت نکرده و موفق به قبولی نشوند، هیچ نوع مدرک معتبر علمی و رسمی اعطا نخواهد گردید.

وی تاکید کرد: تنها مدرک علمی که در سطح مراجع رسمی و دولتی در خصوص روحانیون اهل سنت مورد تایید می باشد، قبولی در آزمون های تعیین سطح و اخذ مدرک تعیین سطح ۳ می باشد که پس از گذراندن تحصیلات تکمیلی اهدا خواهد شد.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی گلستان تاکید کرد: صرف فارغ التحصیلی مدرک محسوب نمی شود مگر اینکه روحانیون در آزمون های تعیین سطح و دوره تکمیلی حضور داشته باشند و شرکت کنند.

گری یادآور شد: هیچ نوع مدرکی را غیر از این رسمی نمی دانیم و تنها فرایند صدور مدرک تحصیلی معتبر روحانیون اهل سنت، از این طریق انجام می شده و خواهد شد.

وی در خاتمه سخنان خود با ذکر این مطلب که، اعطای مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم از برکات انقلاب و توجه نظام به اهل سنت است، گفت: به لطف و یاری خداوند متعال در این چند ساله ۳۰۰ نفر از روحانیون اهل سنت توانستند با قبولی در آزمون های تعیین سطح و اخذ مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم، در آزمون های استخدامی کشور، دفاتر اسناد رسمی، دفاتر ازدواج و یا به عنوان مدرس در مراکز آموزشی و دانشگاه ها مشغول به خدمت شوند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز