امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

TN 5 1 1 300x202 - رقابت 78 اسب در آغاز هفته بیست و یکم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس+عکسترکمن نیوز: روز اول هفته بیست و یکم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با شرکت 78 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز اول هفته بیست و یکم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس روز پنجشنبه (11 فروردین ماه)، 87 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 9 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 78 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 8 دور  1000، 1700 و 2200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳+ساله ترکمن، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت 1700 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب سهیل خان زودتر از خط پایان گذشت و کیوان قلرعطا با اسب آزاد مهر و ولی محمد علیزاده با اسب آرشام یوسف جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۴ساله دوخون، کلاس : Maiden به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که امیر مختومی با اسب انیبل و یونس اورکلی با اسب دل آسا ، صادق ایمری با اسب گل ماه بانو سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت 2200 متر برگزار شد که عبدالحلیم قبادی با اسب هاسنا ، چابکسوار نادر صالح پور. با اسب بتاش و بهرام بینایی با اسب خوش نصیب به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

TN 5 5 2 300x202 - رقابت 78 اسب در آغاز هفته بیست و یکم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس+عکس

در دور چهارم اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۴ به مسافت 2200 متر با یکدیگر رقابت کردند که موسی محمدی با اسب هامون، نورمحمد بهادر با اسب آوات و امین محمدی با اسب آی نوا مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۵ به مسافت 2200 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب بریو بوی، سراج الدین اندروا با اسب باسکار و یونس اورکلی با اسب استیو سیتی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور ششم با رقابت اسب‌های ۳+ساله دوخون، کلاس نویس استیکس به مسافت 1700 متر برگزار شد که یونس اورکلی با اسب جان پرنس اول شد، رامین قهرمانی با اسب تسلا و آرمین آق آتابای با اسب آماش به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم اسب‌های ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ۵ به مسافت 1700 متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی  با اسب پالونیا، امین محمدی با اسب دنزیباری و نورمحمد بهادر با اسب ویولت سنت مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور هشتم نیز با رقابت اسب‌های ۳+ساله ترکمن، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت 1700 متر برگزار شد که یعقوب انفاس  با اسب تاخته رستم خانی اول شد، بنیامین جرجانی با اسب دالاس کرمی و موسی محمدی با اسب آلبارس به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

چابکسوار برتر:

یونس اورکلی با یک قهرمانی، یک نائب قهرمانی و یک مقام سومی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شد.

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: (8) مهربد، (14) گل چیتا

دور دوم: (4) تیراژه، (5) آنتوربو

دور سوم: (7) گوانتانامو

دور چهارم: (8) سانا

دور پنجم:

دور ششم: (13) سوپرا، (9) مهیار

دور هفتم:

دور هشتم: (3) شانای عاشوری

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ سه میلیارد و ۶۰۷ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷گانه تعلق گرفت.

فردا جمعه دوازدهم فروردین ماه 1401 روز دوم از هفته بیست و یکم مسابقات اسبدوانی بهاره در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار می‌شود.

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز