امروز : یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    111090

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:41 | ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز- در هفته دوم مسابقات اسبدوانی بندرترکمن 54 راس اسب برای کسب جایزه اول تا سوم در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر رقابت کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛این هفته 62 راس اسب برای شرکت در مسابقات هفته دوم ثبت نام کردندکه 8 اسب به دلایل فنی توسط دامپزشک میدان از دور رقابتها باز ماندند و 54 اسب توانستند طی 6 دور با مسافت 1000 متری خودرا به خط پایان برسانند.

دور اول را اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) +3 ساله آغاز کردند که اسب آتاخان بیرجند با چابکسواری رامین قهرمانی جایگاه اول را کسب کرد و به دنبال او آق اویلی بشگرد با اسب لاچین طلای گز به مقام دوم رسید و چابکسوار نفر سوم هم یاسین زارعی کسلخه بود با اسب بای بای سلاق.

رقابت دور دوم بین اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) +3 ساله بود که چابکسوار اسحاق جرجانی با اسب هوراکان خوش درخشید و پیش از رقبای خود به خط پایان رسید و بهرام بینایی و قربان محمد اودک نیز با اسبهای ساکانا و هیرومن به ترتیب جایگاه دومی و سومی را از آن خود ساختند.

اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) +3 ساله یکبار دیگر در دور سوم بایکدیگر کورس داشتند که اسب ریبل جان با چابکسواری یاسین زارعی کسلخه به مقام نخست دست یافت و اسب ییلدیز با چابکسواری بهرام بینایی و اسب ج-69 نیز با چابکسواری رامین قهرمانی مقام دوم و سوم دست یافتند.

دور چهارم رقابت بین اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) +3 ساله برگزار شد که چابکسوار بهرام بینایی با اسب ساحلی یک بار دیگر یکه تاز این کورس بود و اسب برزیل با چابکسواری آرمین آق آتابای به جایگاه دومی رسید و اسب اسکای دنسر نیز با چابکسواری امین محمدی جایزه برنز این دور اکتفا کرد.

در دور پنجم اسبهای نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 3) +3 ساله با یکدیگر رقابت داشتند که اسب فرحناز با چابکسواری کیوان قلر عطا در جایگاه اول قرار گرفت و چابکسوار بهرام بینایی با اسب کامیلا این بار نایب قهرمان شد و آرمین آق آتابای نیز با اسب لتس گو پشت سرش از خط پایان عبور کرد و سوم شد.

اما دور پایانی (کورس ششم) بین اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 5) +3 ساله برگزار شد که اسب تاواتک با چابکسواری آرمین آق آتابای پیش از سایر رقبا از خط پایان گذشت و اسب ارتورول با چابکسواری الله بردی طوئی دوم شد و اسب ریو اسپید با چابکسواری بهرام بینایی در جایگاه سوم قرار گرفت.

 

بدین ترتیب بهرام بینایی با کسب یک طلا 3 نقره و یک برنز به عنوان چابکسوار برتر هفته دوم کورس تابستان بندرترکمن 1401 معرفی شد.

بر اساس این گزارش در پایان رقابت‌های امروز مبلغ 2 میلیارد و 162 میلیون ریال به برندگان اول تا سوم امروز کورسهای 6 گانه به عنوان جایزه اهدا شد.

از فردا 9 صبح ثبت نام برای رقابت اسب‌ها در هفته سوم مسابقات اسبدوانی تابستانه بندرترکمن آغاز می‌شود.

گزارش خبری از: یاشار نیازی

گزارش تصویری از: بهمن کر

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز