امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

اسبدوانی هفته سوم 300x188 - رقابت 53 راس اسب در آغاز هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس+عکس

مسابقات اسبدوانی هفته سوم پاییزه گنبدکاووس

ترکمن نیوز:  روز اول هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 61 راس اسب با حضور پرشور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز اول هفته سوم رقابت‌های کورس پاییزه گنبدکاووس امروز پنجشنبه (3 آذرماه، 61 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند و ۵۳ رأس اسب از نژادهای “ترکمن، دوخون و تروبرد” در شش دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (2 تا 6 امتیاز) (2 ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر برگزار شد که یعقوب انفاس با اسب آتای محسن زودتر از خط پایان گذشت و بهرام بینایی با اسب سحر قوش حبیب ایشان و الله بردی طوئی با اسب هیجا وحدانی جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (2 ساله) در مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که مومن بهادر با اسب یادکراندو و آرمین آق آتابای با اسب مروه نور، فیض الله رجال با اسب تیپ باباب سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب سوپرا، چابکسوار کیوان قولار آتا با اسب کارابیگ و رامین قهرمانی با اسب پائولتا به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

اسبدوانی هفته سوم ۲ 300x188 - رقابت 53 راس اسب در آغاز هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس+عکس

مسابقات اسبدوانی هفته سوم پاییزه گنبدکاووس

 

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) در مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب مادران پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، کیوان قولر آتا با اسب ایران مقام دوم را از آن خود ساخت و یونس اورکلی با اسب لوکو به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب مارشال، عرفان طعنه با اسب سلیونیا و کمال دألیجه آتا با اسب کوین استوری مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم با رقابت اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در مسافت 1600 متر برگزار شد  که آرمین آق آتابای  با اسب چاتو مقام اول این دور را کسب کرد، موسی محمدی با اسب لیدی آرچ نایب قهرمان شد و آق اویلی بشگرد با اسب ساتین جایگاه سوم را کسب کرد.

آق آتابای چابکسوار برتر 300x188 - رقابت 53 راس اسب در آغاز هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس+عکس

آرمین آق آتابای چابکسوار برتر

چابکسوار برتر:
آرمین آق آتابای
با کسب ۳ قهرمانی و یک نایب قهرمانی به عنوان بهترین چابکسوار روز اول از هفته سوم کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛ مورگان
دور سوم؛ کادنزا، ونوم، سیاتل، گالاند و فوررانر
دور چهارم؛ آذگل و ایمپالا
دور پنجم؛
دور ششم:

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۲ میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶گانه تعلق گرفت.

رقابت‌های روز دوم هفته سوم نیز فردا جمعه 4 آذرماه در کورس سوارکاری پاییزه گنبد کاووس با شرکت ۵۹ راس اسب برگزار خواهد شد.

 

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم تورکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز