امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

چهارم هفته اول 300x188 - رقابت چابکسواران برای جایزه بیش از ۶ میلیارد ریالی در هفته دوم کورس گنبدکاووسترکمن نیوز:  رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: کمیته برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه این شهرستان برای صاحبان اسب‌های برنده، مربیان و چابکسواران هفته دوم این مسابقات مبلغ ۶ میلیارد و ۶۴۱ میلیون ریال جایزه نقدی پیش‌بینی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بهروز نیازی اظهار داشت: در هفته دوم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس ۱۲۶ راس اسب از سه نژاد “ترکمن، تروبرد و دوخون” روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری ( ۲۶ و ۲۷ آبان) در مجموعه سوارکاری این شهرستان با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی افزود: هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس در ۱۲ کورس به مسافت‌های هزار و هزار و ۲۰۰ متر برگزار می‌شود.

نیازی گفت: در روز نخست این مسابقات که در ۶ کورس شامل چهار دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری فردا پنجشنبه ۲۶ آبان برگزار می‌شود، ۶۳ راس اسب با هم رقابت می‌کنند.

وی ادامه داد: کمیته برگزاری برای اسب‌های برنده اول تا سوم روز نخست هفته دوم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس ۲ میلیارد و ۹۵۱ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

نیازی افزود: روز دوم مسابقات این هفته نیز جمعه ۲۷ آبان با شرکت ۶۳ راس اسب در ۶ کورس شامل پنج دور هزار متری و یک دور هزار و ۲۰۰ متری برگزار خواهد شد.

وی گفت: کمیته برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برای اسب‌های برنده اول تا سوم روز دوم و پایانی هفته دوم نیز ۳ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

به گفته رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس مطابق برنامه تدوین شده از سوی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس تا پایان اسفند (روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته) با حضور تماشاگران برگزار شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز