امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

8 300x211 - رضا شجاعی: گنبدکاووس اولین شهر موسیقی خلاقانه ترکمن است+فیلم مصاحبهترکمن نیوز – یاشار نیازی: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گفت: گنبدکاووس اولین شهر در حوزه موسیقی خلاقانه ترکمن شناخته شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رضا شجاعی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس با همکاری شهرداری در  جشنواره شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور شرکت کرد که توانست در حوزه موسیقی خلاقانه جزو شهرهای برتر سطح کشور شناخته شود.

وی با بیان اینکه شهرستان گنبدکاووس اولین شهر در حوزه موسیقی خلاقانه ترکمن است، افزود: تشکیل انجمن موسیقی ترکمنی استان گلستان با مرکزیت گنبدکاووس، تشکیل گروه 100 نفره موسیقی ترکمن، تشکیل ارکستر بزرگ موسیقی ترکمن و سه دوره برگزاری جشنواره موسیقی آوای ارادات از جمله های اقداماتی است که در این زمینه انجام شده است.

براساس گزارش ترکمن نیوز:‌ شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با نگاه آینده محوری و آزمایشی در جهت توسعه عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی-اسلامی و تقویت و کاربردی سازی زیرساخت های فرهنگی و هنری موجود و حمایت از طرح های خلاقانه برآمده و در بسترهای محلی و بومی ایجاد شده است.

شهر خلاق به مکانی گفته می شود که برای خلاقیت های هنری، نوآوری های علمی و تکنولوژی و صدای رسای فرهنگ های رو به رشد است.

شهری که همه پتانسیل های خلاق خود را جامه عمل می پوشاند و پرچم دار فعالیت های توسعه ای است.

در مرحله نخست فراخوان اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، 367 شهر از 31 استان کشور شرکت نمودند و پس از چند مرحله داوری تعداد 143 شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در مرحله نهایی نیز 60 شهر در حوزه های 9 گانه توانستند امتیاز حضور در اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را به دست آورند.

پس از یک سال تلاش مستمر، شهرستان گنبدکاووس به عنوان اولین شهر در حوزه موسیقی در سطح کشور برگزیده شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز