امروز : جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

turkmenistan mohamadof 300x151 - رضایت «بردی محمداف» از روند توسعه کشور ترکمن ها در سال جاریترکمنستان-ترکمن نیوز-  رئیس جمهور ترکمنستان در نشست کابینه از فرایند توسعه این کشور در ۱۱ ماه سال جاری اظهار رضایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از فارس در بیشکک، «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در نشست کابینه از فرایند توسعه این کشور در ۱۱ ماه سال جاری اظهار رضایت کرد.

وی گفت: حتی با توجه به شرایط دشوار در حوزه اقتصاد جهانی و همچنین کمک مقامات در بخش نفت و گاز اقتصاد ملی ترکمنستان شاخص‌های بالای توسعه را نشان داد.

بردی محمداف ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های اولیه تولیدات ناخالص کشور در سال ۲۰۱۸ حدود ۶٫۲ درصد رشد کرد که تولیدات در تمام بخش‌ها افزایش یافت و پس از اجرایی برنامه‌های ملی سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور به ۶۵ درصد رسید.

رئیس جمهور ترکمنستان تصریح کرد: درآمدهای دولت طبق برنامه بوده و حقوق کارمندان، بازنشستگان و کمک‌های مالی به موقع پرداخت شد.

وی افزود: در نتیجه اقدامات در بخش توسعه صادرات تولیدات محصولات صادراتی ۵۱ درصد افزایش و واردات ۴۸ درصد کاهش یافت.

بردی محمداف تأکید کرد: باید تولید محصولات جایگزین واردات در ترکمنستان تقویت شود.

این مقام ارشد خاطر نشان کرد: به طور کلی نتایج ۱۱ ماه سال جاری رضایت‌بخش است و با توجه به این آمار بودجه ترکمنستان برای سال ۲۰۱۹ تهیه شد.

همچنین روز گذشته پارلمان ترکمنستان بودجه ملی برای سال ۲۰۱۹ را تصویب کرد و طبق آن درآمد دولت در سطح ۲۴ میلیارد دلار و هزینه‌ها نیز ۲۴ میلیارد دلار در نظر گرفته شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز