امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

با ازبکستان 300x169 - رشد ۶۳ درصدی صادرات با ازبکستانترکمن نیوز:  معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از رشد ۶۳ درصدی صادرات با ازبکستان و همچنین رشد ۲۳ درصدی با قرقیزستان خبر داد و برپایی نمایشگاه کالاهای صادراتی در ازبکستان را فرصتی مغتنم برای عرضه محصولات به ویژه محصولات ساختمانی و مصالح به اوراسیا خواند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع « پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی با ازبکستان و قرقیزستان» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد شامل مدیران دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

در این نشست، صفری ضمن ابراز خرسندی از به نتیجه رسیدن بسیاری از مصوبات کمیسیون مشترک ازبکستان، پیگیری مصوبات این کمیسیون و اجرایی کردن پروتکل‌ها را تا پیش از سفر رئیس جمهور به تاشکند مهم برشمرد و افزود: رئیس جمهوری تأکید ویژه‌ای بر برگزاری کمیسیون‌های اقتصادی و پیگیری دستاورد سفرهای خارجی دارد.

معاون دیپلماسی اقتصادی در ادامه گفت: در خصوص قرقیزستان به علت انتقال مسؤولیت کمیسیون مشترک از یک وزارتخانه به وزارتخانه دیگر پیگیری اجرای مصوبات در حال انجام است.

صفری صدور خدمات فنی مهندسی به قرقیزستان را مهمتر از تجارت با این کشور خواند و از حجم بالای پروژه‌های صدور خدمات فنی مهندسی در این کشور خبر داد و تاکید کرد: صندوق ضمانت باید این پروژه‌ها را تامین مالی کند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین به رشد ۶۳ درصدی صادرات با ازبکستان و رشد ۲۳ درصدی با قرقیزستان اشاره کرد و برپایی نمایشگاه کالاهای صادراتی در ازبکستان را فرصتی مغتنم برای عرضه محصولات به ویژه محصولات ساختمانی و مصالح به اوراسیا خواند.

در ادامه این جلسه در خصوص پیگیری پروژه‌های دانش بنیان با وزارتخانه‌ها و احصاء نیازها و فعالیت‌های آنان در این زمینه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این نشست اعضای حاضر در خصوص چگونگی همکاری دستگاه‌ها، موانع پیش رو و راهکارهای ارتقای همکاری‌های فیمابین، بحث و محورها و پیشنهادات خود را ارائه کردند./فارس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز