امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۰۲۰

ریال

|

دمای هوای شهر

پرورش فکری 4 300x185 - رسانه‌ها شریک فرهنگی کانون هستند+عکسترکمن نیوز:  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان گفت: رسانه ها اعم از مکتوب و مجازی شریک فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محسوب می شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محبوبه رجب نسب، در دیدار با اعضای هیات مدیره موسسه اصحاب رسانه استان گلستان، با بیان اینکه توسعه فرهنگی یک ضرورت است، افزود: اگر موضوعات فرهنگی رسانه ای نشود، نمی تواند جهان شمول و همه گیر شود.

وی، با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگی، اظهار داشت: توسعه فرهنگی در فضای بسته و چاردیواری اتفاق نمی افتد و برای دستیابی به این مهم باید از همه ظرفیت های موجود اعم از صداو سیما و رسانه های مکتوب و مجازی استفاده کرد.

رجب نسب، افزود: پایه توسعه ی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی «فرهنگ» است و برای اجرای کارهای فرهنگی باید کفش آهنین پوشید و معتقدم امور فرهنگی نیازمند حمایت و همراهی همه بخش ها اعم از سیاسی و اقتصادی و اجتماعی است.

وی، با تاکید براینکه انتقاد سازنده و بالابردن سطح آگاهی جامعه از وظایف اصلی یک رسانه است، تاکید کرد: اگر رسانه ای به دنبال هدف گذاری سیاسی و اقتصادی باشد، نمی تواند از فرهنگ اغماض کند، چون در آن صورت رسانه ای قوی محسوب نمی شود.

وی، نقد کردن یک رسانه را به شرط دارابودن استدلال و منطق امری بدیهی برشمرد و اظهار کرد: روند نقد از یک دستگاه باید به گونه ای باشد که نقش سازنده داشته باشد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، گریزی هم به عملکرد یکساله این کانون زد و اجرای پویش فصل گرم کتاب، برگزاری بازی های بومی- محلی و اجرای طرح های نشاط اجتماعی را بخشی از فعالیت های کانون در سال گذشته عنوان کرد.

وی، از راه اندازی شعبه کانون در کردکوی نیز خبر داد و افزود: کلاس های داستان نویسی و شعر در کانون برقرار است و برای نخستین بار آموزش نمایشنامه نویسی را نیز آغاز کرده ایم و بر آموزش مهارت های زندگی بصورت فرایندی نیز تاکید داریم.

رجب نسب، آموزش و پژوهش را دو بال هر دستگاه برشمرد و اظهار کرد: آموزش و پژوهش بدنه اصلی برنامه ریزی هر دستگاهی محسوب می شود و عملکرد آن به نیازسنجی و آموزش کارکنان آن بستگی دارد.

وی، ارائه خدمت بهتر و بیشتر به کودکان و نوجوانان این مرز و بوم را که آینده سازان ایران اسلامی هستند، هدف اصلی کانون اعلام کرد.

در این دیدار کارشناس روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، بر لزوم آموزش سواد رسانه ای به کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

احسان مسلمی، ازتولید و ارسال اخبار این کانون به رسانه های مختلف خبر داد و گفت: خدمات و اخبار عمومی کانون برای رسانه ها ارسال می شود و اخبار داخلی نیز در بخش ویژه سایت این کانون برای همکاران قابل مشاهده است.

وی، بر گسترش فعالیت های رسانه ای کانون با انتشار نشریه و تعامل بیشتر با اصحاب رسانه اعم از مکتوب و مجازی تاکید کرد.

در این جلسه رییس هیات مدیره موسسه اصحاب رسانه استان گلستان، با تاکید بر افزایش سطح سواد رسانه ای کودکان و نوجوانان، از آمادگی این موسسه برای آموزش در همه مناطق استان خبر داد.

احمد رائیجی، با بیان اینکه اعضای این موسسه از اعضای فعال رسانه های مکتوب و مجازی استان هستند، اظهار کرد: سواد رسانه‌ای یکی از مهارت‌های مهم زندگی کردن است و معتقدم در موضوع سواد رسانه‌ای باید از ظرفیت‌ رسانه ها استفاده کرد.

وی، با تاکید بر اینکه فناوری های جدید اطلاعاتی و ارتباطاتی همچون گوشی های هوشمند تلفن همراه، تبلت و … همچنین ظهور شبکه های اجتماعی، امکانات جدیدی را در جوامع فراهم کرده است، افزود: افراد جامعه نیز برای استفاده از قابلیت این فناوری های رسانه ای، نیازمند افزایش سواد رسانه ای هستند.

وی، با اشاره به اینکه یکی ازعوامل تهدید کننده بنیان خانواده، استفاده نادرست از رسانه های جمعی است، اظهار داشت: در صورتی که قرار است رسانه جزئی از زندگی افراد باشد، دانستن نحوه مدیریت رسانه و استفاده صحیح از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در این جلسه مدیرعامل موسسه اصحاب رسانه استان گلستان نیز با بیان اینکه ویژگی اصلی رسانه‌ها «همه جا» بودن آنهاست، اظهار داشت: رسانه‎ها بسترساز توسعۀ کشور هستند.

غلامرضا ولی پور، با بیان اینکه رسانه باید با اطلاع رسانی و بالابردن سطح آگاهی مردم به پویایی جامعه کمک نماید، اظهار داشت: یک رسانه علاوه بر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی می تواند در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش ایفا نماید.

وی، تعامل مدیران دستگاه ها با اصحاب رسانه را یک ضرورت خواند و بر دیدار با رسانه های مختلف و برگزاری نشست های خبری با صاحبان قلم و رسانه تاکید کرد.

وی، با بیان اینکه رسالت یک نشریه و رسانه بیشتر از آن است که فقط در رساندن اطلاعات خلاصه شود، افزود: یک رسانه خوب باید اصل بی طرفی را رعایت کند.

ولی پور، در خصوص روند شکل گیری موسسه اصحاب رسانه استان گلستان نیز توضیحاتی ارائه کرد و افزود: این موسسه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ۱۰۱۰ در اداره ثبت موسسات به ثبت رسمی رسیده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز