امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

مسئول دفتر نماینده گرگان و آق قلا در مجلس:

رسالت رسانه‌ها مطالبه‌گری و پرسشگری مبتنی بر منطق است

  • کد خبر :

    77236

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:26 | ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

2 135 300x185 - رسالت رسانه‌ها مطالبه‌گری و پرسشگری مبتنی بر منطق استترکمن نیوز: مسئول دفتر نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: رسالت رسانه ها افزون بر اطلاع رساني و گفتمان، رويكرد مطالبه گري و پرسشگري منطبق بر منطق است و در واقع رسانه ها هويت و جايگاه خود نزد مخاطبان را از اين مولفه كسب مي كنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حسینعلی خواجه مظفری، در دیدار جمعی از اعضای هیات مدیره موسسه اصحاب رسانه استان گلستان، اظهار داشت: بزرگ‌ترین رسالت اطلاع رسانی بر دوش رسانه‌های جمعی است و امروزه رسانه‌ها با درنوردیدن مرز‌های جغرافیایی، فرهنگی و سیاسی، هویت انسان معاصر را تحت تأثیر قرار داده‌اند، به طوری که می‌توان هویت انسان مدرن را هویت رسانه‌ای نام گذاشت.

وی با اشاره به اهمیت تعامل نمایندگان مجلس با اصحاب رسانه افزود: نمایندگان مجلس به عنوان وکلای مردم در امر قانونگذاری و نظارت بر امر مصوبات مجلس شورای اسلامی بایستی ارتباط مستمری با رسانه های حوزه انتخابیه خود داشته باشند و هر روز تعامل خود را با رسانه های مختلف بیشتر کنند.

مسئول دفتر نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، ارتباط دوسویه رسانه با نمایندگان را یک ضرورت آشکار برشمرد و گفت: بدون شک تعامل نماینده با رسانه ها دارای مزیت‌های فراوانی می باشد و نمایندگان می‌توانند در کنار مهارت‌های تخصصی اصحاب رسانه، ضمن آگاهی جستن از آخرین وضعیت حوزه نمایندگی خود، با طرح سووالات و پیشنهادات از سوی آنان تصمیمات منطقی گرفته و با رفع مشکلات، پاسخگوی افکار عمومی نیز در شرایط خاص گردند.

وی با بیان اینکه رسانه باید بلندگوی مردم و مسئولین نظام باشد، اظهار داشت: البته نظام جمهوری اسلامی جدای از مردم نیست و رسانه‌ها موظف هستند خدمات و اقدامات همه قوا و بخش‌های دولتی و غیردولتی را منصفانه اطلاع رسانی کنند.

خواجه مظفری افزود: یک رسانه در اطلاع رسانی و نقد و تحلیل مطالب خود بی طرف باشد و رسانه موظف است که اخبار و اشکالات تمامی قوا را منعکس کند؛ البته انتقاد کردن به معنای چوب لای چرخ گذاشتن قوای مختلف نیست.

وی، ویژگی اصلی رسانه‌ها «همه جا» بودن آنها عنوان کرد و گفت: رسانه می‌تواند یک کلاس بی‌دیوار با میلیاردها شنونده تشکیل دهد و نشان دادن یک چهره بی‌طرف از خود، تاکتیک رسانه‌ها برای اثرگذاری اخبار بر روی مخاطبان است.

وی به موضوع سواد رسانه ای هم به عنوان یک ضرورت اصحاب رسانه اشاره کرد و گفت: سواد رسانه‌ای مهارتی است که اهميت آن در دنياي امروز كمتر از سواد خواندن و نوشتن نيست.

خواجه مظفری با اشاره به اینکه رسانه‌ها در بخش تولید خبر، مصاحبه و امثال اینها فعالیت خوبی دارند اما در بخش تحلیل هنوز جای کار دارد، تصریح کرد: با نگاهی دقیق و عمیق به وضعیت موجود کشور در حوزه سواد رسانه‌ای و همچنین با توجه به هجمه گسترده و تلاش شبانه‌روزی شبکه‌های رسانه‌ای بیگانه و بعضاً معاند، اهمیت برنامه‌ریزی جهت افزایش سواد رسانه ای کاملا مشخص و آشکار است.

3 110 300x185 - رسالت رسانه‌ها مطالبه‌گری و پرسشگری مبتنی بر منطق است

در ادامه مدیرعامل موسسه اصحاب رسانه استان گلستان نیز با تاکید بر اینکه تعامل دوسویه رسانه با نمایندگان مجلس، باعث خواهد شد تا اطلاعات آنان نسبت به مسایل و مشکلات موجود جامعه بالاتر رفته و می‌توانند با فراغ بال و در فرصتی مناسب نسبت به رفع آن اقدام کنند.

غلامرضا ولی پور با اشاره به اینکه رسانه یک پل ارتباطی بین مردم و مسوولان است، تصریح کرد: یک رسانه همواره به وظیفه ذاتی خود که همانا مطالبه گری و بیان کننده دغدغه‌های مردم و جامعه است، عمل می کند.

وی، خواستار برگزاری نشست‌های خبری جهت بررسی و رفع چالش و مشکلات استان از سوی مجمع نمایندگان استان شد و گفت: برگزاری اینگونه نشست ها و آگاهی از مشکلات و خواسته های مردم منطقه می تواند در تصمیم‌گیری نمایندگان در صحن مجلس نقش مهمی داشته باشد.

ولی پور همچنین خواستار حمایت نمایندگان از رسانه‌ها که با وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند، شد و اظهار داشت: البته همه چیز مسایل مالی نیست بلکه تقویت تجهیزات رسانه‌ای با نگاه فرهنگی توام با تکریم به رسانه، می تواند به تقویت این جایگاه در استان کمک کند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز