میزبانی از 90 پرواز ورودی و خروجی

froodgah 22m 300x200 - رتبه 14 فرودگاه گرگاناخبار گلستان-ایتنانیور-  مدیرکل فرودگاه های گلستان از رشد عملکرد پروازی و جابجایی مسافر در فرودگاه بین المللی گرگان خبر داد و گفت: این فرودگاه در شهریور امسال رتبه ۱۴ در بین ۴۶ فرودگاه عملیاتی در مالکیت شرکت فرودگاه ها را کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل ایرنا، رامین آذری با اشاره به آخرین شماره ماهنامه آماری فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در خصوص عملکرد پروازی شهریور ماه اظهار کرد که در این ماه تعداد ۳۴هزار و ۹۲ مسافردر فرودگاه بین‌المللی گرگان اعزام و پذیرش و ۳۲۳هزار و ۱۵۰ کیلوگرم بار جابجا شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۸۵ و ۱۴۹ درصد رشد داشت.
به گفته وی؛ همچنین در بخش عملکرد پروازی شاهد رشد ۱۲۹ درصدی تعداد پروازها بودیم.
وی عنوان کرد: در شش ماهه اول امسال تعداد ۲هزار و ۶۴ پرواز وظیفه جابجایی ۱۵۰هزار و ۷۰۷ مسافر و افزون بر یکهزار و ۱۰۰تن بار را در فرودگاه گرگان بر عهده داشتند.
آذری گفت که براساس این آمار در بخش عملکرد پروازی، نسبت به شش ماهه اول سال ۹۵ شاهد رشد ۷۱ درصدی و در جابجایی مسافر رشد ۶۳ درصدی و در جابجایی بار رشد ۷۴ درصدی را شاهد بودیم.
آذری بیان کرد که توسعه مسیرهای پروازی و افزایش پروازها از برنامه های این اداره کل است.
مدیر کل فرودگاه های گلستان همچنین تصریح کرد: با ورود هواپیمای امبرائر ۱۴۵ هواپیمایی پویا و برقراری پرواز جدید در مسیر تهران – گرگان – تهران از سه شنبه گذشته ؛در هفته های آتی شاهد افزایش و برقراری مسیرهای جدید در فرودگاه گرگان خواهیم بود.
وی افزود: هم اینک فرودگاه بین ‌المللی گرگان در طول هفته پذیرای ۹۰ پرواز ورودی و خروجی داخلی و خارجی است.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۵

۲۲ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5000

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک