امروز : چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

و معضلات موجود آزمایشی الهی برای مسئولین و مردم است 3 1 300x201 - راه نجات و سعادت بشری رجوع به شریعت خداوند و عمل به احکام الهیاخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه با بیان اینکه دین اسلام شریعتی جاویدان و حضرت محمد (ص) پیام آور صلح و برادری و رستگاری است؛ گفت: امروز تنها راه نجات و سعادت بشریت رجوع به شریعت خداوند و عمل به احکام الهی و سنت پیامبر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد با اشاره به تهاجم فرهنگی درجهت تخریب اسلام و باورهای جوانان از سوی دشمنان اظهار کرد: در جامعه کنونی فساد، بی نظمی و بی حرمتی رو به افزایش است و برای جلوگیری از روند رو به رشد آن همه نیازمند رجوع به دوستی با الله و حب رسول الله (ص) با عمل به احکام شرعی و سنت های پیامبریم.

وی تصریح داشت: ما مسلمین باید شکرگزار خداوند باشیم که پیامبری رئوف و دلسوز برایمان فرستاده و ما را نیز جزو امت حضرت محمد (ص) قرار داده، پیامبری که اکنون ویژه گی های اخلاقیش الگوی انسان ها می باشد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به روایاتی از حضرت محمد (ص) در باب نشانه های آخرالزمان اظهار داشت: ایشان فرموده اند؛ بر امت من روزگاری فرا می رسد که دینداری، عمل به احکام الهی و سنت پیامبر(ص) بسیار دشوار می شود، طوری که حفظ دین مثل نگهداشتن آتش در کف دستان سوزناک خواهد بود. شبهه و فساد درجامعه حاکم و آشکارا ظلم و حرام خواری خواهد شد.

حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد افزود: از دیگر نشانه های نزدیک شدن آخر الزمان این است که، مشکلات و گرفتاری های مردم بیشتر شده زندگی بر مردم بسیار دشوار خواهد شد. بی نظمی، بی احترامی نسبت به پدر و مادر و بزرگان جامعه، خیانت در امانت، حق کشی و ظلم و هرج مرج در جامعه حاکم خواهد شد.

وی افزود: از دیگر علائم آن زمان اینکه؛ قرآن خوان و قرآن آموز زیاد شده ولی شان و منزلت قرآن را بجا نخواهد آورد و حتی به قرآن بی احترامی خواهد شد. مردم بر مسلمان بودن خود اقرار خواهند کرد ولی در عمل به شریعت الهی کوتاهی خواهند کرد و حتی شریعت را به بنابه منافع خود تحریف خواهند کرد.

حاج آخوند نوری زاد با بیان اینکه یکی دیگر از نشانه های نزدیکی آخرت؛ میدان داری جاهلان و سکوت عالمان در جامعه است تصریح کرد: امروز برخی افراد جاهل و ناآگاه در مسائل شرعی و فقهی درخصوص حرام و حلال نظر می دهند و به عالمان جامعه توهین می کنند. اینگونه نظریه پردازی های جاهلانه و برخورد با عالمان از علائم نزدیکی آخرت اند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه اظهار داشت: بی احترامی و خیانت نسبت به پدر، مادر ، بزرگان و ریش سفیدان، همسایگان و بروز اختلافات خانوادگی و بی حیایی و عیب جویی نسبت به یگدیگر از نمونه نشانه های آخرت اند که امروز می توانید نشانه های آن را در سرسراهای دادگاه ها و کلانتری ها مشاهده کرد.

وی با طرح این سئوال که؛ اکنون چاره کار در چیست و چه باید کرد تصریح کردند: اکنون وظیفه همه ما است که به سوی شریعت خداوند روی بیاوریم و به احکام الهی رجوع کنیم، راه پیامبر (ص) و اصحاب گرامی ایشان را در پیش بگیریم تا سعادت دنیا و آخرت نسیب ما مسلمین گردد.

خبرنگار: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز