امروز : چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

رئیس شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس:

راه اندازی مجمع عالی سلامت در هفته سلامت در گنبدکاووس

Saberi 25F 300x212 - راه اندازی مجمع عالی سلامت در هفته سلامت در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به تشکیل مجمع عالی سلامت در استان گلستان، گفت: گنبدکاووس نخستین شهرستان استان خواهد بود که این مجمع را در هفته سلامت راه‌اندازی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، رضا صابری امروز با اشاره به ضرورت همدلی و همکاری همه ادارات و نهادهای دولتی و مردمی برای ارتقای سطح سلامت جامعه، اظهار کرد: بالغ بر 75 درصد از مولفه‌های سلامت خارج از مجموعه بهداشت و درمان شکل گرفته و محقق می‌شود و به همین علت سلامت را باید امری جامع دانست که نیازمند ایفای نقش همه افراد جامعه برای تحقق آن است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای رسیدن به این مهم ابتکار بسیاری خوبی را طراحی کرده است، افزود: براساس دستورالعمل این طرح مجمع عالی سلامت در سطح کشور به ریاست رئیس جمهور و دبیری وزیر بهداشت و درمان و در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز به صورت متناظر استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و درمان تصدی و دبیری مجامع استانی و شهرستانی را برعهده خواهند گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس از تشکیل مجمع عالی سلامت در استان گلستان در هفته سلامت خبر داد و گفت: گنبدکاووس نیز به عنوان نخستین شهرستان استان گلستان در هفته سلامت به صورت مستقل این مجمع را در سطح شهرستان و بخش‌های مرکزی و اینچه‌برون راه‌اندازی خواهد کرد.

صابری با تاکید بر اینکه براساس دستورالعمل ابلاغی این مجمع، از این پس شورای سلامت به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های این مجمع عمل خواهد کرد، ادامه داد: براساس این دستورالعمل در ترکیب اعضای شورای سلامت نیز تغییرات مختصری ایجاد شده است تا با پویایی و حضور مدیران مرتبط بیشتری این شورا به کار خود ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه مجمع عالی سلامت با تکیه بر نیازهای نوین جامعه در حوزه سلامت طراحی و برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: در طرح مجامع عالی سلامت در شهرها برای نخستین بار شهردار مروج سلامت دیده شده است که به صورت سالانه بر اساس چک لیست طراحی شده مورد ارزیابی نیز قرار خواهد گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به برخی از برنامه‌های شاخص هفته سلامت سال جاری در این شهرستان نیز اضافه کرد: علاوه بر برگزاری همایش دوچرخه‌سواری شهرستانی و پیاده‌روی خانوادگی بخش داشلی‌برون، همایش بزرگ سلامت و خودمراقبتی که با همکاری دانشگاه گنبدکاووس برگزار خواهد شد‌ یکی از برنامه‌های شاخص گنبدکاووس در هفته سلامت خواهد بود.

گفتنی است برنامه‌های هفته سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه لغایت هفتم این ماه به صورت سراسری در کشور برگزار می‌شود که شهرستان گنبدکاووس امسال با ابتکارات بسیار و استفاده از ظرفیت‌های مختلف از جمله مدارس و دانشگاه‌ها برنامه‌های جدید و جذابی را برای اجرا در این هفته تدارک دیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز