گنبد ادبیات ترکمن 300x225 - راه اندازی زبان و ادبیات ترکمن در رشته کاردانی و کارشناسی در گنبدکاووسگنبدکاووستورکمن نیوز  رئیس موسسه آموزش عالی شمس گفت: برای نخستین بار زبان و ادبیات ترکمن به صورت دو واحد در این موسسه تدریس می‌شود و تلاش داریم زبان و ادبیات ترکمن را در مقطع کاردانی و کارشناسی راه‌اندازی کنیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   علی‌اکبر رجبی امروز در گفت‌وگو با  فارس  اظهار کرد: در سال گذشته چهار همایش ملی توسط موسسه آموزش عالی شمس در دانشگاه‌های کشور برگزار شد که می‌توان به پنجمین کنگره نوآوری روانشناسی اشاره کرد که به نظر می‌رسید کنگره ملی باشد ولی در سطح بین‌المللی برگزار شد.
وی با اشاره به کمبود زیرساخت‌های لازم در شهرستان گنبدکاووس افزود: متاسفانه زیرساخت‌های لازم برای برگزاری کنگره و همایش‌های بین‌المللی در شهرستان وجود ندارد و ما این همایش‌ها را در دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه علامه طباطبایی تهران برگزار می‌کنیم.
رئیس موسسه آموزش عالی شمس تصریح کرد: در آذرماه امسال نیز چهارمین کنفرانس ملی پژوهش‌های تربیت بدنی و قهرمانی توسط موسسه آموزش عالی در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود.

* ۱۲۷  مقاله علمی پژوهشی موسسه آموزش عالی شمس در نشریات معتبر دنیا به چاپ رسید
وی ادامه داد: سیستم این موسسه به روزرسانی شده و متصل به وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان است و مدرک فارغ‌التحصیلان ظرف مدت حدود هفت روز کاری قابل ترجمه و معتبر در دنیا صادر می‌شود.
رجبی گفت: در راستای اعتباربخشی فعالیت‌های علمی و پژوهشی سال گذشته ۱۲۷  مقاله علمی پژوهشی توسط دانشجویان و اعضای هیئت علمی در ژورنال‌ها و نشریات معتبر دنیا به چاپ رسیده است.
وی درباره امکانات این موسسه آموزش عالی خاطرنشان کرد: استخر سرپوشیده موسسه با اعتبار حدود ۵ میلیارد تومان در حال احداث است و تلاش می‌کنیم تا سال تحصیلی سال آینده هم برای دانشجویان و هم مردم شهرستان با ظرفیت‌های مانند آب‌درمانی به بهره‌برداری می‌رسد ضمن اینکه در هفته دولت امسال باشگاه مدرن بدنسازی این موسسه افتتاح شد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۶

۰۷ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60473

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک