امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    28859

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    8:02 | ۰۱ مرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اندازی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه گنبدکاووس22 300x196 - راه اندازی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه گنبدکاووسحوزه و دانشگاه- ترکمن نیوز- سرپرست دانشگاه آزاد واحد گنبدکاووس گفت: با توجه به امکانات لازم مانند بیمارستان, نیروهای متخصص پزشکی و تجهیزات مورد نظر, زیرساخت لازم برای ایجاد رشته‌های علوم پزشکی فراهم است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، احمد مهرابیان اظهار کرد: در حال حاضر رشته پرستاری در گنبدکاووس جذب دانشجو دارد و همه انرژی خود را برای ایجاد رشته اتاق عمل در گنبدکاووس متمرکز کردیم.

وی افزود: تجهیزات مورد نظر این رشته خریداری شده و با معاون وزیر بهداشت و درمان نیز رایزنی‌های لازم صورت گرفته و امید داریم با تصویب آن, از بهمن ماه سال جاری جذب دانشجو داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس تصریح کرد: هیات علمی و نیروی انسانی متعهد و متخصص در این رشته نیز آماده است و با توجه به زیر ساخت‌های موجود, گنبدکاووس در رشته‌های علوم پزشکی موفق خواهد بود.

مهرابیان تاکید کرد: به دور از هر گونه جنجال و سروصدا, در قدم و گام نخست براساس نیازسنجی رشته های موردنیاز که موفقیت به همراه داشته باشد را رایزنی خواهیم کرد و در کنار آن تجهیزات و هیئت علمی رشته مورد نظر را مدنظر قرار خواهیم داد تا امکانات و شرایط لازم فراهم باشد.

وی با اشاره به افزایش سن پیری در جمعیت ایران ,گفت: تمرکز ما بر روی رشته‌های توانبخشی و توانمندسازی سالمندان است تا در آینده که جمعیت ایران افزایش پیری خواهد داشت, بتوانیم خدمات بیشتری به مردم منطقه ارائه دهیم.

سرپرست دانشگاه آزاد واحد گنبدکاووس درباره چالش امروز جامعه در حوزه دانشگاه اظهار کرد: آنچه امروز در بحث آموزش و مسائل فرهنگی به عنوان چالش مطرح است, ارایه خدمات با کیفیت است, در چند سال اخیر تعداد دانشگاه‌ها افزایش یافته و کیفیت آنها تحت تاثیر قرار گرفته است, که برای ترقی دانشگاه و ارائه کیفیت مناسب, نیروی انسانی متخصص داشته باشیم.

مهرابیان افزود: مطالعات اولیه برای ایجاد رشته پرورش اسب, با توجه به فراهم بودن شر ایطی چون برگزاری مسابقات سوارکاری,داشتن امکانتی مانند زمین, وجود اسب اصیل ترکمن در منطقه انجام شده تا فرصت خوبی برای گنبدکاووس در این حوزه ایجاد شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس درباره اجرای اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌ها تصریح کرد: آنچه دانشگاه‌ها می‌توانند در راستای اقتصاد مقاومتی انجام دهند در مرحله نخست کاهش هزینه‌های جاری است که اقدام خوبی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: در گام بعدی نیز باید با اجرای برنامه‌هایی, دانشگاه به قدری توانمند شود که در مقابل تحریم‌ها, تهدیدها و در مجموع تغییرات اطراف, کمتر تحت تاثیر قرار گرفته و تغییر یابد.

مهرابیان اظهار داشت: اگر بتوانیم, به جای فروش منابع ملی چون نفت, گاز و غیره با تجاری سازی دانش و تولید علم, خدمات حاصله را به فروش برسانیم علاوه بر خودکفایی, توانستیم اقتصاد مقاومتی را به تمام معنا اجرا کنیم.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

منبع: tasnimnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز