امروز : شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۷,۰۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

فرهاد شیبک در جلسه امروز خبر داد:

راه اندازی بنیاد فرزانگان در گنبدکاووس

گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس از پیگیری برای راه اندازی بنیاد فرزانگان ویژه سالمندان با هدف پر کردن اوقات فراغت این قشر در این شهرستان با کمک خیرین و تشکل های مردم نهاد خبر داد.

jalase 29az 300x167 - راه اندازی بنیاد فرزانگان در گنبدکاووس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  فرهاد شیبک روز چهارشنبه درجلسه مشترک شورای مشارکت های مردمی و شورای سالمندان این شهرستان گفت: سالمندان از ظرفیت های با ارزش جامعه هستند که می توان از تجربه و دانش آنان استفاده کرد.
وی با قدردانی از ارائه خدمات کمیته امداد و بهزیستی به بخشی از قشر سالمندان، افزود: ارائه خدمات به همه سالمندان و افرادی که در آستانه سالمندی قرار دارند باید در دستور کار دیگر مدیران بویژه شهرداری و شورای شهر قرار گیرد.
شیبک اضافه کرد: راه اندازی بنیاد فرزانگان و یا سرای سالمندان که قشر سالمند بتواند از خدمات آن برای پرکردن اوقات فراغت و تبادل تجربه به دیگران استفاده کند، از نیازهای امروز گنبدکاووس است که باید با کمک بخش خصوصی و خیرین راه اندازی شود.
وی با تاکید برضرورت برنامه ریزی برای فراهم کردن زمینه ایجاد نشاط اجتماعی درجامعه بویژه برای قشر سالمند تصریح کرد: خیرین علاوه برحوزه های عمرانی و عام المنفعه مثل مدرسه، مسجد و خانه بهداشت، لازم است که در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز ورود نمایند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس یادآور شد: امروز آسیب های اجتماعی و روند رو به رشد آن در جامعه نگران کننده است و باید برای پیشگیری و کاهش آن به دولت کمک کرد زیرا دولت به تنهایی قادر به رفع این آسیب ها نیست.
شیبک به آمار تقریبی ۳۰ هزار سالمند بالای ۶۰ سال در گنبدکاووس اشاره کرد و گفت: باید با برنامه ریزی مناسب توسط ادارات و نهادها و با بهره گیری از ظرفیت خیرین، بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد برای پرکردن اوقات فراغت این قشر با تهیه بانک اطلاعاتی دقیق از آنان تلاش کرد.
به گزارش ایرنا، رئیس اداره بهزیستی گنبدکاووس نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش ها و کمک های خیرین به بهزیستی بدون ذکر میزان آن، گفت: با اینکه کمک های خیرین و افراد حقیقی و حقوقی به بهزیستی درسال های اخیر تا ۲۰۰ درصد رشد داشته است اما با توجه به وجود هشت هزار معلول تحت پوشش این نهاد، نیازمند کمک های بیشتر هستیم.
محمدرضا فشایی افزود: علاوه بر کمک های خیرین که در اختیار مددجویان قرار می گیرد، ۱۴ مرکز توانبخشی غیر دولتی زیر پوشش بهزیستی که چهار مرکز آن شبانه روزی می باشد به معلولان خدمات ارائه می کند.
وی از برگزاری همایش ویژه خیرین برای جلب مشارکت های مردمی در دی ماه امسال خبر داد و گفت: روند رو به رشد جمعیت سالمند در کشور که پیش بینی می شود از ۹،۳ درصد فعلی به ۱۴،۴ درصد در سال ۲۰۳۰ برسد، نیازمند برنامه ریزی های لازم برای ارائه خدمات رفاهی به این قشر است.
فشایی به برخی خدمات بهزیستی به سالمندان از جمله حمایت های درمانی و بیمه ای، ارائه خدمات توانبخشی و برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی اشاره کرد و افزود: دیگر ادارات و نهادها نیز باید شرایط را برای پرکردن اوقات فراغت سالمندان ازجمله توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی، راه اندازی بنیاد فرزانگان، اهدای کارت منزلت و توجه به مبلمان شهری فراهم نمایند.
در آغاز این جلسه که برخی خیرین و سالمندان نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند، معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس در سخنانی کوتاه بر مشارکت بیشتر خیرین و مردم در مسائل فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: هرجا حضور مردم پررنگ بود، کارها با موفقیت پیش می رود.
عبدالقدیر کریمی افزود: کمک های خیرین و مردم به دو نهاد کمیته امداد و بهزیستی باید در این شهرستان هزینه شود و ارسال آن به دیگر شهرها یا مرکز استان توجیهی ندارد/IRNA

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز