امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

آر آی بیمارستان مطهری 300x188 - راه اندازی «ام. آر. آی» با نرخ دولتی در گنبدکاووس+عکسترکمن نیوز- مدیر بیمارستان آیت ا… مطهری گفت: به زودی پذیرش بیماران در بخش «ام. آر. آی» بیمارستان مطهری گنبدکاووس آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رسول صلاحی در حاشیه بازدید خیرین سلامت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساختمان «ام. آر. آی» و تجهیزات اولین این بخش در بیمارستان مطهری فراهم شده است و به زودی با نصب و راه اندازی دستگاه مارک «زیمنس» ساخت کشور آلمان در گنبدکاووس به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره بر اینکه بیمارستان مطهری مرکز تروما در شرق استان گلستان است افزود: سال گذشته این بیمارستان 120 هزار بیمار پذیرش داشته و خدمات درمانه ارائه کرده است که از این تعداد 53 هزار نفر نیز پس از عمل جراحی در بخش بستری شده است.

رسول صلاحی ۱ 300x188 - راه اندازی «ام. آر. آی» با نرخ دولتی در گنبدکاووس+عکس

صلاحی تصریح کرد: فیزیوتراپی و دیالیز از جمله بخش های مهم  بیمارستان است که با نرخ دولتی در حال ارائه خدمات می باشد.

مدیر بیمارستان مطهری خاطرنشان کرد: گنبدکاووس به عنوان شرق استان گلستان از کمبود تجهیزات به ویژه «ام. آر. آی» رنج می برد و امید داریم طی 2 ماه آینده با راه اندازی این مرکز با تعرفه دولتی پاسخگوی شهروندان و بیماران باشیم.

رسول صلاحی ۲ 300x188 - راه اندازی «ام. آر. آی» با نرخ دولتی در گنبدکاووس+عکس

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: بیمارستان مطهری گنبدکاووس سال 1354 تا 1356 توسط بخش خصوصی احداث و راه اندازی شده است و پس از انقلاب به 96 تخت ارتقاء یافته و هم اکنون دارای 160 تخت می باشد.

بخش دیالیز این بیمارستان در سال 1374 با 8 تخت راه اندازی شد و پس از انتقال بخش زایشگاه آن به بیمارستان شهدا، فضای این بخش به آی سی یو تغییر کاربری یافت.

هم اکنون بخش‌های جراحی عمومی، ارتوپدی، چشم، گوش، حلق، بینی، مغز و اعصاب در این بیمارستان فعال است و سالانه حدود 15 هزار مورد جراحی در بیمارستان مطهری انجام می‌شود.

از بیمارستان مطهری ۱ 300x188 - راه اندازی «ام. آر. آی» با نرخ دولتی در گنبدکاووس+عکس

رئیس مجمع خیرین استان گلستان و رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان گنبدکاووس در بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان اظهار داشت: بیمارستان مطهری از مراکز قدیمی است که دارای ساختمانی فرسوده در گنبدکاووس است و نیاز به بازسازی در بخشهای مختلف دارد.

آر آی بیمارستان مطهری 300x188 - راه اندازی «ام. آر. آی» با نرخ دولتی در گنبدکاووس+عکس

محمد شهرکی در ادامه سخنانش گفت: مسائل و مشکلاتی که این بیمارستان دارد نیز در جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان و استان مطرح خواهیم ساخت و همچنین به اطلاع وزارت بهشدات و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز خواهیم رساند.

بر اساس این گزارش: این خیر پرتلاش پیش از این نیز خدمات شایانی از قبیل تجهیز بخشهای بستری به کولر اسپلیت و همچنین خرید ۱۰ دستگاه دیالیز و تجهیزات برای بیمارستان مطهری و سایر کمک‌های مختلف نقدی و غیر نقدی داشته است.

گزارش از: یاشار نیازی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز