امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

آهن اینچه برون 300x225 - راه آهن اینچه برون فرصتی کم نظیر برای مسیر حمل و نقل شمال به جنوب کشور استترکمن نیوز:  استاندار گلستان ظرفیت های ریلی اینچه برون را برای حمل و نقل کشور ارزشمند دانست و اظهار کرد: راه آهن اینچه برون فرصتی کم نظیر برای شکل گیری مسیر حمل و نقل شمال به جنوب کشور است و می تواند در کاهش هزینه ها بسیار موثر باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در آیین ورود اولین قطار باری حامل واگن های عریض زغالسنگ از قزاقستان به اینچه برون گلستان با حضور مدیران ارشد استان و ایدجان آیداشف سرکنسول قزاقستان در گرگان تصریح کرد: خوشبختانه در سال ۹۳ راه آهن اینچه برون افتتاح شد و در سال جاری تبدیل راه آهن عریض به نرمال انجام شد که موجب می شود توقفی وجود نداشته باشد.

وی افزود : امروز شاهد حمل مستقیم زغالسنگ از قزاقستان به ذوب آهن های کشور هستیم و امیدواریم این اقدام سرآغازی برای افزایش صادرات و واردات باشیم.
استاندار گلستان یادآور شد: راه آهن اینچه برون ازمزیت ارتباط با کشورهای اوراسیا, بندر خشک اینچه برون که مجوز آن را اخذ کرده ایم و منطقه آزاد اینچه برون که بندر خشک در دل آن قرار دارد , برخوردار است که می تواند در کاهش هزینه های واردات و صادرات تاثیرگذار باشد.
حق شناس خاطر نشان کرد: امیدواریم این مسیر ریلی در اتصال دریای خزر به خلیج فارس و انتقال کالا نقش موثری داشته باشد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز