امروز : سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

زنان 300x185 - راهنمای کاربردی درک پیچیده ترین موجود دنیا!ترکمن نیوز: بعضی ها درک درونیات زن ها را کار غیر ممکنی می دانند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  درست است که زن ها می توانند مملوء از رمز و راز و تناقض باشند، اما شاید اگر مردان دقت و نکته بینی بیشتری در توجه به نیازها و خواسته های زنان داشته باشند، آنطور هم نباشد. در واقع برای شناخت زنان تنها به اندکی توانایی قضاوت صحیح نیاز است.

۱- ارزش های زندگی اش چه هستند؟

ارزش های زندگی آدم ها مثل یک قطب نمای درونی برای آن ها عمل می کنند و آن ها را به سمت مسیر درست در زندگی هدایت می کنند. ارزش های زندگی شریک عاطفی تان چیست؟ از زندگی چه می خواهد؟ هدف هایش چه هستند؟

آیا ترجیح می دهد عصرهای خود را با دوستانش بگذراند؟ یا ترجیح می دهد با شما به سینما برود؟ دوست دارد آخر هفته را به خرید کردن بگذراند یا به سفر رود؟ آینده ی مشترک شما می تواند بر اساس تصمیماتی باشد که او حالا می گیرد و تأثیری که خود شما بر این تصمیمات می گذارید. به کارهایش دقت کنید نه حرف هایش. این کار به شما کمک می کند متوجه شوید او چگونه آدمی است.

ایرادی ندارد که نگاه تان به زندگی تا حدودی باهم متفاوت باشد. اما اگر شریک عاطفی شما دوست دارد در آینده یک سیاستمدار شود و به دور دنیا سفر کند در حالی که شما دوست دارید بعد از ازدواج تان در یک خانه ی دنج و کوچک با فرزندتان زندگی کنید، باید خود آماده کنید تا درباره ی توافقاتی که در مورد آینده تان مایل به آن هستید با او صحبت کنید.

۲- اهل برنامه ریزی است یا آنی عمل می کند؟

به این فکر کنید که شریک عاطفی تان اوقات فراغتش را چگونه سپری می کند. آیا از قبل برای همه چیز برنامه ریزی می کند یا برای همه چیز همان لحظه تصمیم می گیرد؟ آیا برنامه اش را به راحتی تغییر می دهد یا دقیقاً همان برنامه ای که از قبل ریخته بود را اجرا می کند؟

اگر هیچوقت نمی دانید که باید انتظار چه چیزی را از شریک عاطفی تان داشته باشید، ممکن است آینده ی با نشاط تر و بداهه تری داشته باشید. با این حال، زندگی کردن فقط برای امروز کمی نسنجیده است، مسأله ای که ممکن است به این معنی باشد که شما زندگی پر جنب و جوشی در کنار هم خواهید داشت که با تغییرات دائمی همراه است و در آن روی هیچ چیزی نمی توان حساب باز کرد.

اما حتی اگر شریک عاطفی تان اصلاً علاقه ای به غافلگیری نداشته باشد هم به این معنی نیست که او آدم خسته کننده و قابل پیش بینی ای است. مانند بسیاری از افراد، بعضی زنان دوست دارند با برنامه عمل کنند. حتی اگر اینطور هم باشد، اضافه کردن چند اتفاق غیر منتظره و لذتبخش به زندگی او ضرری ندارد. دانشمندان می گویند آدم ها از فعالیت های آنی بیشتر از کارهای برنامه ریزی شده لذت می برند.

۳- چه واکنشی به مشکلات دارد؟

زندگی مملوء از پستی و بلندی است. فرقی نمی کند که باشید، هیچ کسی نمی تواند از مشکلات و دردسرها دوری کند. مهم روشی است که شما برای مدیریت این چالش ها دارید. شریک عاطفی تان مشکلات را چگونه مدیریت می کند؟

موقعیت های اضطراب آور فرصتی برای یادگیری هستند، قدرت درونی شما را به جنب و جوش درمی آورند و به شما این انگیزه را می دهند که به جلو قدم بردارید. مهم ترین چیز شناسایی مشکل اصلی ای است که در حال حاضر وجود دارد و درک میزان شدت آن. این مشکل سوختن غذا است یا مشکلات شغلی یا وقوع سیل در یک شهر دیگر؟ شریک عاطفی تان چه چیزی را یک مشکل بزرگ تلقی می کند و آن را چطور مدیریت می کند؟

از سر بی اعتنایی فقط شانه بالا می اندازد یا گریه می کند، ظرف ها را می شکند یا به دوستانش غرولند می کند؟ گرچه مردان و زنان می توانند روش های مختلفی برای مدیریت اضطراب داشته باشند، اما مهم است که متوجه نشانه های هشدار دهنده باشید مثل وحشت زده شدن بر سر مشکلات جزئی ای که به آسانی قابل حل هستند.

۴- رابطه اش با نزدیکان زندگی اش چگونه است؟

به گفته ی روانشناسان، داشتن یک رابطه ی خوب و قابل اعتماد، آدم ها را از هر دو جنبه ی روانی و جسمی، شاد و سالم می سازد. بسیار مهم است که تک تک اعضای خانواده در این رابطه سهم داشته باشند و از یکدیگر حمایت کنند و در عین حال به عادت ها و عقاید شخصی همدیگر احترام بگذارند.

به این دقت کنید که رابطه ی شریک عاطفی تان با خانواده اش تا چه حد خوب است. اگر شریک عاطفی تان به پدر و مادرش احترام می گذارد، با آن ها مشورت می کند و همیشه آماده ی کمک به آن ها است، این نشانه ی خوبی است که می گوید او دل مهربانی دارد. این بدان معنی است که او دقیقاً به همان اندازه در رابطه ی عاطفی اش با شما مهربان است و درک تان می کند.

برعکس، اگر شریک عاطفی تان حرف های بدی در مورد خانواده اش می زند، غیبت دوستاتنش را می کند و همیشه تقصیرها را به گردن نزدیکانش می اندازد، پس بدون شک سوژه ی بدگویی بعدی او شما خواهید بود.

۵- چه طرز فکری در مورد دیگران دارد؟

یک راه دیگر برای اینکه متوجه شوید دوست دارید با زنی رابطه داشته باشید یا نه، این است که او را از روی طرز رفتارش با دیگران قضاوت کنید. آیا او با پیشخدمت ها بی ادبانه رفتار می کند یا مهربان و مؤدب است؟ آیا با کسی که سعی دارد به او کمک کند رفتاری دور از ادب دارد یا معمولاً گرم و صمیمی است؟ اگر کسی تصادفاً در خیابان به او تنه زند، جر و بحث راه می اندازد یا آرام می ماند؟

به گفته ی روانشناسان، ما اغلب به دیگران بسیار سختگیرتر از خودمان هستیم و در بیشتر مواقع توجیهی برای شکست هایمان داریم. برعکس، وقتی پای دیگران در میان باشد، آن ها را مقصر اصلی شکست هایشان می دانیم. برای اینکه درک بهتری از شرایط دیگران در هر موقعیتی پیدا کنید باید سعی کنید خودتان را جای او بگذارید و از دید او به مسأله نگاه کنید.

کلام آخر اینکه ما باید به دیگران با هر جایگاه اجتماعی ای احترام بگذاریم. اگر شریک عاطفی شما به دیگران بی احترامی و آن ها را تمسخر می کند، این بدان معنی است که خیلی بعید است او به کسی در زمان نیاز کمک کند.

۶- در اوقات فراغتش چه کارهایی انجام می دهد؟

شریک عاطفی تان یک روز عصر وقت آزاد دارد و شما هم پیشش نیستید. چه کار خواهد کرد؟ به یک مهمانی شبانه ی طولانی می رود و تمام شب را در آنجا سپری می کند؟ یا ممکن است که روی مبل دراز بکشد و در حالی مشغول خوردن تنقلات خوشمزه است، جدیدترین فصل از سریال مورد علاقه اش را تماشا کند؟ یا برای قدم زدن به پارک خواهد رفت؟

روانشناسان می گویند همه ی آدم ها باید یک سرگرمی برای خود داشته باشند. روشی که شریک عاطفی تان برای گذراندن اوقات فراغتش دارد، نکات زیادی را درباره ی عادت ها، شخصیت و جهان بینی او آشکار می کند. آیا شما آمادگی شریک شدن در علائق او را در خود می بینید؟ آیا با سبک زندگی اش موافق هستید یا به این فکر می کنید که چطور می توانید سعی کنید او را تغییر دهید؟

اگر روشی که شریک عاطفی تان برای سپری کردن اوقات فراغتش دارد را می پسندید و از انجام آن کارها با او احساس شادی می کنید، این نشانه ی سالم بودن رابطه عاطفی شما است. و اگر او هم در علائق شما سهیم می شود، بدان معنی است که شما هرگز در کنار هم حوصله تان سرنخواهد رفت.

۷- چقدر احساساتی است؟

شخصیت و رفتارهای شریک عاطفی تان تا چه حد تحت تأثیر احساسات قرار دارد؟ اگر با دیدن فیلم «تایتانیک» حتی یک قطره اشک هم نریزد، شاید کم کم به این فکر کنید که نکند با یک ربات وارد رابطه شده اید (قبول کنید که همه ی ما برای این فیلم دست کم احساساتی شده ایم)!

دیدن احساساتی شدن یک نفر برای چیزی باعث ایجاد مهر و محبت می شود. عجیب نیست اگر شریک عاطفی تان با دیدن یک گربه ی معلول و بی خانمان اشکش درآید، اما اگر با دیدن اولین برگ زرد یک درخت، از فکر «کوتاه بودن زندگی» افسرده شود، باید از خودتان بپرسید که آیا توان ادامه ی رابطه ی با شخصی اینچنین احساساتی را دارید؟

طبیعی است که راحت تحت تأثیر چیزهای مختلف قرار بگیریم اما جدی گرفتن هر اتفاق کوچکی در زندگی دیگر زیاده روی است.

۸- چقدر زمان صرف رسیدگی به ظاهرش می کند؟

همه ی ما می دانیم گاهی بعضی چیزها به راحتی از روی ظاهر مورد قضاوت قرار می گیرند. اما بعضی زنان و حتی مردان ظاهر خود را بیش از حد جدی می گیرند، به طوری که انرژی، پول و همه ی منابع خود را روی ظاهرشان سرمایه گذاری می کنند.

مسلماً مردان از زنان زیبا و آراسته خوششان می آید اما این بدان معنی نیست که آن ها دوست دارند هر روز ۲ ساعت منتظر شریک عاطفی شان شوند تا بالاخره آماده شدنش تمام شود و از خانه بیرون بیاید. این روزها بسیاری از افراد به سندرم دوریان گری دچار شده اند و همه ی هم و غم شان این است که تا ابد جوان و زیبا بمانند (سندرم دوریان گری با دلمشغولی بیش از حد نسبت به ظاهر همراه است. افراد مبتلا به آن به سختی با روند پیری کنار می آیند و استفاده ی زیادی از لوازم آرایشی و محصولات پزشکی برای حفظ جوانی دارند). فیلم ها و آگهی های تبلیغاتی دائماً سعی دارند به ما بقبولانند که جوانی و زیبایی مهم ترین چیز در زندگی است. اگر دچار ناامنی روانی باشید، مسأله ی ظاهر و نظر دیگران به راحتی به دلشمغولی شما تبدیل می شود. اگر این مسأله در مورد شریک عاطفی شما صدق می کند، مجبور خواهید شد او را دائماً تحسین کنید، که این روش ایده آلی برای زندگی روزمره نیست.

با این حال، بعضی زنان دقیقاً نقطه ی مقابل این مسأله هستند و حتی آنقدری برایشان مهم نیست که قبل از بیرون رفتن از خانه در آینه نگاهی به خود بیندازند. شاید او اولویت های دیگری در زندگی اش دارد.

۹- چقدر باهوش است؟

شما و شریک عاطفی تان هر چند وقت بک بار باهم گفتگو می کنید؟ آیا دوست دارید او را به جمع دوستان تان دعوت کنید و می دانید که به خوبی با آن ها کنار خواهد آمد؟ البته درست است که شریک عاطفی شما مجبور نیست انیشتین زندگی شما باشد، اما مصاحبت با یک شریک عاطفی باهوش و همه فن حریف همیشه جالب است.

تحقیقات نشان داده مهم ترین چیز در یک رابطه عاطفی، نه ضریب هوشی، بلکه هوش هیجانی است، یعنی توانایی درک شما، احساسات و خواسته هایتان.

۱۰- چه چیزهایی الهام بخش او است؟

سرگرمی ها و علائق ما بخشی طبیعی از شخصیت ما هستند و به ما کمک می کنند زندگی شادی داشته باشیم. به گفته ی روانشناسان، سرگرمی های افراد به آن ها اجازه می دهد قسمت هایی از مغزشان را به کار بگیرند که هنگام انجام وظایف شغلی از آن ها استفاده نمی کنند.

کسی که برای خود یک سرگرمی دارد، وقت گذارندن و صحبت با او همیشه جالب تر است. آدم های جالب هم به راحتی می توانند الهام بخش اطرافیان شان باشند.

شریک عاطفی شما به چه علاقه دارد؟ آیا از بافتنی بافتن، خواندن نمایشنامه های تاریخی، رفتن به کلاس رقص یا شیرینی پزی حرفه ای خوشش می آید؟ اگر شریک عاطفی شما سرگرمی ای دارد که او را به شدت هیجان زده می کند، احتمالاً او فردی بسیار شاد و از زندگی اش راضی است.

منبع: brightside

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز