امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    105915

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:08 | ۱۵ دی ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

آبادی 1 300x169 - رئیس جمهور به وعده خود برای استفاده از اهل سنت در میان پست های سیاسی عمل نکردترکمن نیوز:  نماینده مردم تربت جام در مجلس با اشاره به قول های رئیس جمهور در استفاده از اهل سنت در پست های سیاسی، گفت: آقای نیکزاد، آقای امیرآبادی و صولت مرتضوی در ایام انتخابات هنگام مذاکره با اهل سنت حضور داشتند و برای احیای حقوق اهل سنت تلاش کردند، اما تاکنون کاری صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل از خانه ملت، جلیل رحیمی جهان آبادی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۵ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود ضمن تسلیت به مناسب ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خطاب به رئیس جمهور گفت: براساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی ، اجرای قانون اساسی برعهده شما بوده، در اموری که مربوط به حوزه رهبری نباشد.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی گفت: طبق اصل ۱۹ قانون اساسی مردم ایران از هر قوم و قبلیه ای که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود. همچنین بر اساس اصل ۲۰ قانون اساسی همه افراد ملت اعم از زن و مرد یکسان در حمایت قانون قرار دارند و از همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردارند.

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور براساس قانون اساسی همه شهروندان ایران دارای حقوق مساوی هستند، اما متاسفانه علی رغم رأی گسترده اهل سنت به حضرتعالی در میان وزرا، استانداران، معاونین وزرا و پست های سیاسی کلیدی تاکنون از وجود شایستگان اهل سنت استفاده نشده است. این حق اهل سنت است که براساس قانون اساسی حقشان را از شما مطالبه کنند.

جناب آقای نیکزاد؛ حضرتعالی، آقای امیرآبادی و صولت مرتضوی در ایام انتخابات هنگام مذاکره با اهل سنت حضور داشتید و قرار شد برای احیای حقوق اهل سنت تلاش کنید، اما تاکنون کاری صورت نگرفته است.

رحیمی جهان آبادی در تذکری خطاب به وزیر ورزش گفت: ورزشگاه ۵ هزار نفری تربت جام رها شده است، همچنین ورزشگاه تایباد رو به تعطیلی بوده و ده ها سالن نیمه تمام در حوزه انتخابیه بنده وجود دارد، حال سوال این است که اگر حضرتعالی و وزارت ورزش وجود نداشت، چه فرقی برای ورزش و زیرساخت های ورزشی در تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد می کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز