امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    101275

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:42 | ۲۴ شهریور ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

14000624000201 Test PhotoL 300x200 - رئیس جمهور ازبکستان با نماینده بانک جهانی دیدار کردترکمن نیوز: «ماختار داپ» مدیر اجرایی موسسه مالی بین المللی در شهر «تاشکند» با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رئیس جمهور ازبکستان در این دیدار بر سیر پرتحرک همکاری‌های روزافزون مثمر و شراکت راهبردی و در حال تحکیم با گروه بانک جهانی که موسسه مالی بین المللی نیز یکی از اعضای آن است، تاکید کرد.

در چارچوب این دیدار برای توسعه مشارکت موسسه مالی بین المللی در برنامه و طرح‌های حمایت از اصلاحات در زمینه‌های بهداشتی و آموزشی از جمله از طریق تکمیل سیستم مدیریت و دیجیتالی سازی روندها توجه خاص صورت گرفت.

علاوه بر این، بر اهمیت گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه‌های کارآفرینی، به کارگیری تجربیات پیشرفته در خصوصی‌سازی کارخانجات دولتی و توسعه سیستم مشارکت دولتی- خصوصی و همچنین «فن آوری‌های سبز» از جمله حمایت از طرح‌های نوآوری در انرژی و کشاورزی در ازبکستان تاکید شد.

در پایان این دیدار در مورد تنظیم «نقشه راه» مشترک و برگزاری دیدارهای منظم کارشناسی توافق به دست آمده است.

در نتیجه دیالوگ شفاف و موثر، تلاش متقابل سبد سهام جاری طرح‌های مشترک با حضور بانک جهانی در ازبکستان به 5 میلیارد دلار رسیده است.

در سال 2016 میلادی فعالیت موسسه مالی بین المللی در ازبکستان از سرگرفته شده است. طی این مدت حجم عملیات موسسه مالی بین المللی 3 برابر افزایش یافته و در سطح تقریبا 200 میلیون دلار قرار گرفته است.

در حال حاضر طرح‌های مهم در زمینه‌های توسعه سیستم مشارکت دولتی- خصوصی، بازسازی حمل و نقلی، اصلاح بخش بانکی، به کارگیری استانداردهای بین المللی در حوزه تولیدات نساجی و دیگر ابعاد کلیدی اجرا می‌شود.

منبع: فارس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز