امروز : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

3585621 300x200 - رئیسی اصالت سیستانی داردبازنشر- ترکمن نیوز:  رئیس ستاد آیت الله رئیسی در سیستان و بلوچستان گفت: با اینکه نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهر مقدس مشهد متولد شده اما پدر وی اهل دشتک زابل از منطقه سیستان است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، دادخدا خدایار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «بر اساس بعضی مستندات آقای رئیسی از سادات سیستانی است و پدر ایشان متولد دشتک زابل بوده است.»
وی افزود: بنا بر هماهنگی های صورت گرفته، حجت الاسلام رئیسی احتمالا در هفته آینده به سیستان و بلوچستان سفر می کند که نشست با علما و نخبگان اهل تشیع و تسنن و بزرگان اقوام و طوایف و حضور در جمع دانشجویان از برنامه های وی خواهد بود.
خدایار در مورد توجه این نامزد انتخاباتی به اهل سنت گفت: بر اساس اظهارات آقای رئیسی، ما حقی به اهل سنت نمی دهیم زیرا آنان خود شهروند ایرانند و از این ناحیه حقوقی دارند.
وی گفت: آستان قدس برای محرومیت زدایی در پنج استان محروم اعلام آمادگی کرده و از ما خواسته طرح ها و برنامه های خود برای رفع محرومیت و اشتغال زایی را ارائه دهیم که ما طرح هایی را پیشنهاد کرده ایم و ساخت مجموعه بین راهی میرجاوه برای اسکان زوار پاکستانی، به عنوان نخستین طرح توسط آستان قدس در استان در حال اجراست.
وی اظهار داشت: توسعه مسیر چابهار – میلک، بهبود وضعیت کشاورزی، توسعه فعالیت های صید و صیادی و ۲ بانده کرده راهها، گازرسانی به مردم زاهدان و اتمام طرح های نیمه تمام از جمله نیازهای استان است که مردم انتظار دارند به آن توجه شود.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۹ اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

خبرنگار: محدثه حیدری گرجی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز