رئیس‌کل دادگستری گلستان اعلام کرد:

اخبار گلستان-ایتنانیور-  رئیس‌کل دادگستری استان گلستان از اعلام نتیجه کارشناسی پرونده سیل علی‌آبادکتول خبر داد و گفت: دیواره‌سازی غیراستاندارد رودخانه علت تشدید سیلاب بوده است.

seilab 22m 300x200 - دیواره‌سازی غیراستاندارد رودخانه علت تشدید سیلاب علی‌آبادکتول

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل تسنیم، هادی هاشمیان صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره پرونده سیل ماه‌های گذشته علی‌آبادکتول اظهار داشت: تیم کارشناسی پس از بررسی علت سیلاب رودخانه زرین‌گل اعلام کرد، دیواره‌سازی غیراستاندارد سبب تشدید سیلاب و جاری‌شدن آن به خارج از بستعلیر رورخانه و سبب مرگ اعضای یک خانواده ۳ نفره شد. با اعلام نظر کارشناسی، پیمانکار این پروژه تحت تعقیب کیفری قرار گرفته است.

هاشمیان از شرکت آب منطقه‌ای استان خواست دیواره‌سازی‌ها و اقدامات شرکت‌های پیمانکاری در حاشیه رودخانه‌ها را نظارت و پیمانکاران متخلف را به دستگاه قضایی معرفی کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان با تاکید بر اینکه همه باید نسبت به جان و مال مردم احساس مسئولیت کنند، گفت: با مدیرانی که عملکرد آن‌ها مردم را با خطر مواجه کند برخورد قضایی می‌شود.

هاشمیان گفت: سیل مرداد امسال در زرین‌گل علی‌آباد ۳ کشته برجای گذاشت و در پی جان باختن این افراد، پرونده‌ای برای بررسی کارشناسی علل بروز این حادثه و رسیدگی به تخلفات احتمالی مدیران دستگاه‌های اجرایی در دادسرای عمومی و انقلاب علی‌آبادکتول تشکیل شد.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۴

۲۲ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5003

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک