امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

30° سانتی گراد

  • کد خبر :

    13029

  • /
  • تاریخ :

    ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

1 5 300x225 - دین اسلام یک تکلیف و امانت الهی است، درحفظ و عمل به آن کوشش کنیدامام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته ۱۱ اسفند ماه با بیان اینکه دین اسلام گرانقدرترین هدیه خداوند برای هدایت و رستگاری بشریت است گفت: آیین اسلام از خاتم پیامبران حضرت محمد (ص) و اصحاب ایشان به ما به امانت رسیده و وظیفه ماست که در جهت حفظ و عمل به این تکلیف بکوشیم و آنرا به نسل های بعدی منتقل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: امروز مهمترین تکلیف و هدف انسان های مومن باید احساس مسئولیت در قبال دین و حفظ این امانت الهی باشد.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائل دین و رسالت پیامبر (ص) تزکیه نفس و توسعه فضائل اخلاقی در جامعه است که سرانجام آن کمال و سعادت انسان ها در دنیا و آخرت می باشد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار داشت: متاسفانه سال هاست که کشورهای اسلامی از سوی دشمنان اسلام و استکبار جهانی مورد ظلم و ستم قرار می گیرند؛ کودکان معصوم، زنان و پیرمردان بی دفاع، جوانان بی گناه و مسلمان درکشورهایی امثال میانمار به دست حاکمان و نظامیان قتل عام می شوند، در فلسطین، عراق، سوریه، افغانستان و دیگر کشورهای مسلمان با سلاح های سبک و سنگین به خاک و خون کشیده شده و یا زنده به گور می شوند.

3 2 300x78 - دین اسلام یک تکلیف و امانت الهی است، درحفظ و عمل به آن کوشش کنید

حاج آخوند عبدالکریم جاور افزود: با همه این ظلم هایی که در حق مسلمانان مظلوم در جهان به وقوع می پیوندد کشورها و سازمان های بین المللی و حقوق بشری کمترین واکنشی در مقابله با اینگونه اعمال از خود نشان نمی دهند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر یکی از بزرگترین فسادها در جامعه بشری، قتل نفس است افزود: حتی حیوانات نیز با یکدیگر اینگونه رفتار نمی کنند، مگر آن حیوانی که بنابه به خصلت و نیاز طبیعی خود حیوانی دیگر را شکار کند .

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار داشت : تزکیه نفس در مکتب اسلام، یعنی اینکه وقتی شخص با ایمان به قدرت یا ثروتی می رسد باور دارد که اینها همه ابزارهایی هستند که از سوی خداوند به آنها به امانت داده شده و روزی باید در قبال این امانات پاسخگو باشد.

2 4 300x182 - دین اسلام یک تکلیف و امانت الهی است، درحفظ و عمل به آن کوشش کنید

حاج آخوند جاور افزود: اگر احساس عاقبت اندیشی و امانت داری در وجود انسان ها زنده شود یقین بدانید که در جامعه ظلم ، فساد و اعتیاد ریشه کن خواهد شد.

وی افزود: حفظ اعتقادات، رعایت عدالت، عمل به صالحات و اخلاقیات در کلیه امور و معاملات نیز از امانات الهی هستند و مهمترین آنان در نزد ما مسلمین امانت دین است و چنانچه به انحراف کشیده شود دنیا نیز به فساد آلوده می شود.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار داشت: حفظ دین و عمل به احکام شرعی و فرایض دینی تکلیف الهی است و تلاش فرد مومن باید درجهت جلب رضایت خداوند باشد.

4 300x184 - دین اسلام یک تکلیف و امانت الهی است، درحفظ و عمل به آن کوشش کنید

حاج آخوند جاور با بیان اینکه حیات همه ما انسان ها امانتی از خداوند است، افزود: ما مسلمین ، وارثان گذشتگان هستیم و در هر مقام و منزلتی که باشیم، باید بیاد داشت که زندگی کوتاه است .

وی گفت: امروز به عنوان خلیفه روی زمین تلاش کنیم تا این امانات الهی را به فراموشی نسپاریم و به نحوی مطلوب به نسل های بعدی و آیندگان انتقال دهیم. زیرا که در نهایت عمر ، تنها اعمال صالحات است که با خود به ارمغان می بریم.

خبرنگار: مصطفی صبوحی           انتشار دهنده: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز