امروز : سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

 • کد خبر :

  38622

 • /
 • تاریخ و ساعت :

  19:18 | ۰۴ آبان ۱۳۹۷

 • /
 • دسته بندی :

 • پ

پیش از نماز عبادی 4آبان 2 300x194 - دین اسلام متعالی ترین رحمت خدواند به بشریت / تصاویر با شکوه نماز جمعه گنبدکاووساخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس روز جمعه 4 آبان ماه در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه با بیان اینکه دین اسلام متعالی ترین رحمت خداوند نسبت به بشریت است گفت: خداوند دین اسلام را برای سلامت روح و جسم و وسیله ای برای کسب سعادت بشریت قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار کرد: برای رسیدن به سعادت و رستگاری به جسم و روحی سالم نیازمندیم که بنیان آن در میزان رعایت حرام و حلال در کلیه اعمال و کردارهای معنوی و مادی ما انسان ها نهفته است.

وی با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص) در اواخر عمر مبارک خود نسبت به بجا آوردن نماز بسیار تاکید می ورزیدند، تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل رسيدن به سعادت معنوی نماز است. نماز، روزه، زکات، رزق حلال، امانت داری و امنیت اجتماعی و… از جمله عبادات و اعمالی اند که میزان رستگاری و سعادت مادی و معنوی شما را رقم می زنند.

وی دو مورد از مهمترین موانع سعادت بشری را انحراف از یکتا پرستی و شرک و نیز انحراف اقتصادی یا تجاری برشمرد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخشی دیگر سخنان خود با اشاره به جنگ های داخلی و برادرکشی ها چند دهه اخیر در ممالک اسلامی گفت: امروزه یکی از نیاز های اساسی بشری بخصوص مردم کشورهای مسلمان برقراری صلح و امنیت است.

حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهارداشت: امروزه بخش عظیمی از جمعیت یک میلیارد و 800 هزار نفری مسلمین جهان که حدود 1/6 جمعیت جهان را شامل می دهند درگیر آتش جنگ و برادرکشی اند. در صورتی که در سایر ملل غیر مسلمان جهان، مثلا ملت چین که جمعیتی برابر با جمعیت مسلمانان را دارند نه جنگی هست و نه برادرکشی!

وی تصریح کرد: اخبار و رویدادهای جنگی، نا امنی، برادرکشی، ویرانی در کشورهای اسلامی و آواره شدن مسلمین به سایر کشورها حتی غیر مسلمان مایه تاسف و نیازمند تامل، ریشه یابی و تعقل در پیامدهای این رویدادها دارد.

خبرنگار: مصطفی صبوحی                   انتشار دهنده: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

 • Maschad Gesseljay

  خیلی دلم میخواست از خیلی وقتهای پیش . گزارش نماز جماعت جمعه ها و سخنرانیهای رسمی اینچنین را بصورت شفاف و مرتب گزارش میکردند تا مهار بعضی چیزها را اسانتر مینمود . ولی افسوس بعضی ها تاریکی را بیشتر از روشنائی دوست میدارند . دست عزیزانی را که یک تنه این بار سنگین را بدوش میکشند را بگرمی می فشارم

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز