امروز : جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    32055

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:29 | ۱۹ مرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Javar 20M 300x232 - دین اسلام دین ارتباط مخلوق و خالق استگنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: ارتباطات مردم در زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی  روابطی دنیوی است و رابطه انسان با انسان و انسان با خدای یکتا ار از روابط معنوی و دینی برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, حاج آخوند عبدالکریم جاور درسخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته ۱۹ مرداد ماه با اشاره به مفهوم آیاتی از کلام ا… مجید اظهار داشت: ارتباطات مردم در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، روابطی دنیوی و بین مخلوقات است. ولی روابط در دین اسلام بر دو نوع است؛ رابطه انسان با انسان و انسان با خدای یکتا.

وی افزود: ارتباط خالق با مخلوق مختص دین است و این نعمت یکی از الطاف با عظمت الهی است. بگونه ای که انسان های مومن و مخلص در ارتباط با خداوند هم برای خود و هم درحق شخص یا اشخاص دیگر که غایب اند دعا و طلب استغفار می کنند و مورد رحمت خداوند واقع می شود.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: به هنگام بروز مشکلات و سختی های زندگی ایمان خود را با بیان تسبیحات و ذکر خداوند تقویت و ثابت نگهدارید و همیشه به یاد خداوند باشید و وی را ناظر بر اعمال و کردار خود بدانید.

حاج آخوند جاور ضمن تقدیر و تشکر از ابراز لطف و دعای خیر علما، مسئولین و مردم شریف برای سلامتی ایشان تصریح کرد: تنها خواسته ام از شما مومنین این است که پس از نمازهایتان همچنان برایم دعا کنید تا باز هم بتوانم در این جایگاه مبارک در خدمت اسلام و شما بزرگواران باشم.

وی افزود: فردا عازم حرمین شریف هستم و من نیز در خانه خدا و پیامبر (ص) برای سلامتی، رفع مشکلات و معضلات شما نمازگزاران، مردم شریف و بخصوص جوانان شهرستان دعا خواهم کرد.

حاج آخوند جاور امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس امروز پس ازگذراندن سه ماه کسالت جسمی در نماز جمعه حضور یافت و خطبه ایراد داشت.

خبرنگار: مصطفی صبوحی                              انتشار دهنده: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز