خیوه لی»هنرمند فقید ترکمن اداره ارشاد گلستان 2 300x148 - دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با خانواده «رحیم خیوه لی»هنرمند فقید ترکمنترکمن نیوز:  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان و هیات همراه با حضور در منزل «رحیم خیوه لی» با خانواده ی وی دیدار کردند و فوت و فقدان آن استاد فقید موسیقی ترکمن تسلیت گفتند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در این دیدار که صبح امروز دوشنبه هقتم مهر ماه انجام شد، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان، گفت: موسیقی ترکمن با نام، نوا و آوای هنرمندانی مانند «رحیم خیوه لی» ماندگار بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کلیه اقدامات لازم برای اهدای درجه ی یک هنری به آن هنرمند فقید انجام شده بود اما اجل مهلت نداد، افزود: بر این باورم که نام «رحیم خیوه لی» در یاد و خاطره ی موسیقی ما ماندگار خواهد ماند.

یادآوری می شود زنده یاد «رحیم گری» معروف به «رحیم خیوه لی» نوازنده دوتار و ساکن روستای خیوه لی در استان گلستان در سحرگاه پنج شنبه سوم مهر ماه به دلیل عارضه قلبی درگذشت.

خیوه لی»هنرمند فقید ترکمن اداره ارشاد گلستان 300x150 - دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با خانواده «رحیم خیوه لی»هنرمند فقید ترکمن

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۳

۰۷ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83399

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک